«Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні»: у Ніжині відзначили 76-ту річницю визволення міста

У повсякденних турботах та справах ми іноді не помічаємо, як швидко спливає час. Але є події, які назавжди залишаються у нашій пам’яті. 15 вересня – особливий день для нашого міста. 76 років тому Ніжин

У повсякденних турботах та справах ми іноді не помічаємо, як швидко спливає час. Але є події, які назавжди залишаються у нашій пам’яті.
 
15 вересня – особливий день для нашого міста. 76 років тому Ніжин був героїчно звільнений від фашистських загарбників. Нагадаємо, що Ніжин був окупований 13 вересня 1941 року, а восени 15 вересня 1943 року завдяки нашим Героям місто звільнено від німецьких окупантів.
 
З нагоди святкування Дня визволення міста відбулося покладання квітів до Пам’ятного знаку загиблим землякам в роки Другої Світової війни, мітинг та концертна програма.

Читайте також: У Ніжині біля Вічного вогню вчинили акт вандалізму. Фотофакт
 
Віддати шану полеглим у боях за визволення нашого рідного міста від нацистських загарбників у роки Другої світової війни, учасникам бойових дій прийшли міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорій Олійник, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, керуючий справами апарату виконавчого комітету Сергій Колесник, радник міського голови Сергій Осадчий, трудові колективи структурних підрозділів та виконавчих органів виконавчого комітету Ніжинської міської ради, військових частин, учасники АТО, воїни-афганці, духовенство, ветеранська організація, молодь, діячі культури та небайдужі до трагічних сторінок історії мешканці міста.
 
До громади міста звернувся міський голова Анатолій Лінник. Анатолій Валерійович у своїй промові висловив щире співчуття та низький уклін загиблим воїнам Другої світової війни, нашим землякам, які й досі віддають своє життя за мир на Україні. Він подякував ветеранам за мужність, героїчний подвиг у боротьбі за визволення України, який став прикладом у вихованні підростаючого покоління та зазначив, що спогади про війну навіть з плином десятиліть не стираються з пам’яті людей, адже вони непідвладні часу, зберігаються і передаються з покоління в покоління. Побажав усім доброго здоров’я і мирного неба над головою.
 
З історією військових подій в Ніжині ознайомив присутніх та привітав всіх з переможним днем Почесний громадянин Чернігівської області, боєць партизанського з’єднання «За Батьківщину» (1941—1943), учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни у складі ІІІ Прибалтійського фронту (1944—1945), полковник у відставці Петро Андрійович Крапив’янський. Також Петро Андрійович розповів вірш на військову тематику подій 43-го року, який сам написав.
 
У пам’яті вдячних нащадків назавжди залишаться імена учасників бойових дій. Все менше серед нас визволителів міста, ветеранів Великої Вітчизняної. У Ніжині залишилось біля 20 ветеранів-визволителів, свідків тих тяжких подій 43-го. Все більше ветеранів ідуть у безсмертя, гідно проживши своє життя, надавши нам можливість працювати, любити, виховувати дітей та онуків.
 
Присутні вшанували пам’ять полеглих в бою за визволення рідної землі хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу. 
 
Під час концертної програми лунали фронтові пісні та вірші пам’яті про героїчний подвиг нашого народу. Музичні виступи співаків міста нікого не залишили байдужими, викликали сльози на очах ветеранів та молоді від слів, присвячених солдатам, їх коханим та матерям, які не дочекались синів із фронту.
 
По закінченні священнослужителі провели заупокійну літію за воїнами, які поклали своє життя за визволення міста.
 
Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про тих, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наш рідний край від нацистських окупантів та наближав День Перемоги. Ми в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живими. Вічна пам'ять Героям…
 
Начальник сектора інформаційно-аналітичної роботи