Завантаження ...
banner
banner

Село Ніжинське – осередок спалаху коронавірусу

Сьогодні, 16 квітня, у Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Прийняті необхідні рішення у зв’язку зі встановленням діагнозу коронавірус Covid-19 жителю села Ніжинське

село Ніжинське, спалах коронавірусу, епідрозслідування

Сьогодні, 16 квітня, у Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Прийняті необхідні рішення у зв’язку зі встановленням діагнозу коронавірус Covid-19 жителю села Ніжинське Талалаївської ОТГ (Ніжинський район), повідомляє cg.gov.ua.

13 квітня з підозрою на коронавірусну інфекцію чоловік був госпіталізований до інфекційного відділення Ніжинської районної лікарні. 15 квітня ПЛР-тестування підтвердило діагноз.

На даний час хворий лікується у Ніжинській міській лікарні, заклад має необхідне матеріально-технічне оснащення та кадрове забезпечення. 

Епідеміологи оперативно визначили перше коло контактних осіб. Нині їх 13, восьмеро з яких — лікарі. Безпосередньо у селі - 5. Всі вони надали згоди на самоізоляцію, це контролюється працівниками Нацполіції. Усім контактним особам проведуть ПЛР-тестування.

Штаб вирішив наступне:

1. Визнати село Ніжинське Ніжинського району осередком спалаху інфекційної хвороби.

2. Місцевим органам влади (Ніжинській РДА та Талалаївській сільській раді) спільно з Нацполіцією в області, ДСНС, Управлінням охорони здоров’я, обласним лабораторним центром:

– визначити перелік об’єктів, на яких провести дезінфекцію;

– інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.

3. Місцевим органам влади:

– організувати надання допомоги особам з інвалідністю, людям літнього віку, іншим малозахищеним категоріям населення;

– посилити контроль за суб’єктами господарювання щодо проведення ними дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування у фасованому та ізольованому вигляді;

– організувати обробку доріг та вулиць населеного пункту дезінфекційними засобами.

4. Обласному лабораторному центру спільно з Нацполіцією контролювати перебування на самоізоляції осіб, які визначені контактними.

На сьогодні проводиться епідрозслідування. У разі виявлення більшої кількості контактних осіб на в’їзді/виїзді до/із населеного пункту буде встановлено контрольно-пропускний пункт. Місцева влада вже опрацьовує відповідні підготовчі рішення для цього.

Також звернули увагу на те, як уникнути спалаху інфекції у селі Ніжинське після Великодніх свят.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Фото з мережі
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: