Цей фестиваль проходить всьоме, проте цього року захід був особливий. Як змінився фестиваль, що було цікавого, ми дізналися в куратора проекту Тетяни Винник.
Цей фестиваль проходить всьоме, проте цього року захід був особливий. Як змінився фестиваль, що було цікавого, ми дізналися в куратора проекту Тетяни Винник.
“Територія Гоголівка. Перезавантаження». Цей фестиваль проходить всьоме, проте цього року захід був особливий. Як змінився фестиваль, що було цікавого, ми дізналися в куратора проекту Тетяни Винник.
Відкриття фестивалю
Відкриття фестивалю відбулося біля Пам’ятника Героям Небесної Сотні. Це були вуличні читання, які у програмі називалися “Патріотична Гоголівка”. Нас привітав заступник міського голови Олег Баранков, також виступив священник і науковець Олександр Мороз. Цю локацію ми обрали не тому, що зараз модно згадувати Героїв, а тому, що це місце у місті – намолене. З тих страшних подій на Майдані і по сьогодні священники різних конфесій у місті (крім священників московського патріархату) щодня молилися тут за живих і мертвих, за мир в Україні. Тому для організаторів проекту було важливо, аби ми почали свої виступи саме тут, пам”ятаючи про тих воїнів, які дали нам можливість зараз читати поезію і слухати музику. А це тисячі українських чоловіків, серед яких багато й ніжинців, які віддали життя за це.
По темі: Відкриття літературно-мистецького фестивалю "Територія Гоголівка. Перезавантаження"
“Патріотичні читання” – це масовий захід, вулична акція, мета якої – показати пересічному ніжинцю сучасне мистецтво: поезію, музику і роботи майстрів, залучивши до цього роцесу, але не нав”язуючи, примусово не зганяючи в аудиторії. Хто хотів – зупинявся, навіть читав свої тексти, а кому було байдуже – проходив, але жодного примусу не було.
Переконана: тільки демократичним шляхом ми спонукаємо пересічну людину полюбити мистецтво, бо ми пропонуємо альтернативу сучасній попсі, яка лунає скрізь. Хотілося, щоб ті, хто прийшов відпочити, слухали так само легко і з задоволенням вірші і музику українських поетів і виконавців, а не російську попсу жахливої якості. Якщо ми якісно піднімемо рівень заходів у місцях відпочинку – ми піднімемо рівень і культури цих людей.
Мирослав Лаюк, Вано Крюґер, Ігоря Астапенка
Виступали й музичні гурти Electro Folk Group KOLO DIY, "Ахіллес і Черепаха", “Ліс”, співачки Solomiа та Христина Халімонова. Вдячна хенд-мейдерам та майстрині Ірині Козловій. “Дитячий простір” у перший день фестивалю був сповнений зустрічей для педагодів, бібліотекарів, батьків та дітлахів.
Серед заходів – презентація видавництва “Фонтан казок” у школі № 15, зустріч із бібліотекарями та вчителями у Будинку книги, лекція письменника та видавця Івана Андрусяка “Роль книжки у вихованні дитини” перед батьками, презентація книжок та зустріч із письменниками Іваном Андрусяком та Сергієм Пантюком у садочку № 17. Два дні діяв книжковий ярмарок від видавництва “Фонтан казок”, де можна було придбати сучасну літературу для дітей. Другий день – це зустрічі із сучасними поетами - Іваном Андрусяком, Сергієм Пантюком Оксаною Куценко та Олесею Мамчич.
"Ми любимо читати книги"
По темі: Дитячий простір "Території Гоголівка"
Я дякую пізнавальному центру «Дитяча Світлиця», пізнавальному центру "Умка", приміщенню хореографічної школи “Ритм”, журналам “Крилаті” та “Однокласник”, видавництвам “Смолоскип”, “Букрек”, “Фонтан казок”, ресторанам “Гоголь”, “Боївка”, “Gangster Pub”, фабриці м”якої іграшки “Копиця”, Асоціації підприємців Ніжинщини, молодіжному парламену та творчій молоді міста Ніжина. Всім величезна подяка за небайдужість!