Завантаження ...
banner

Закон про штрафи за відсутність маски на обличчі у громадських місцях підписано

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким в Україні вводиться штраф за неносіння маски в громадських місцях - до 255 гривень. Про це повідомляє прес-служба Офісу

президент, маска, штрафи

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким в Україні вводиться штраф за неносіння маски в громадських місцях - до 255 гривень. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

 
Що зі штрафами
 
Згідно з документом, громадян без захисних масок або респіраторів у громадських місцях (зокрема транспорті) на обличчі каратимуть штрафами від 170 до 255 гривень.
 
Як штрафуватимуть
 
Відтепер українців без захисних масок на обличчі зможуть штрафувати одразу на місці вчинення правопорушення – наприклад, у кав'ярнях чи транспорті. Раніше протоколи передавали в суд, а потім тільки вирішували, чи накладати на громадян штраф. Тому, згідно з судовими даними, лише 4% порушників були покарані за цією системою.
 
Хто буде штрафувати
 
А ось штрафувати будуть не тільки правоохоронці, а й працівники епідемічного контролю, а також представники органів місцевого самоврядування, бо саме на останніх покладається здійснення контролю за протиепідемічними заходами. Водночас рішення про накладення штрафу можна буде оскаржити протягом 10 днів.

За матеріалами unian.ua