Завантаження ...
banner

Житель села Ніжинське стверджує, що його, хворого на «ковід», викинули з Ніжинської райлікарні

32-річний Максим Гайдук вважає, що його, хворого на «ковід», викинули з Ніжинської районної лікарні. — 1 грудня мені стало погано, — розказує. — Я сходив до сімейного лікаря Лідії Опришко

Максим Гайдук, районна лікарня,

32-річний Максим Гайдук вважає, що його, хворого на «ковід», викинули з Ніжинської районної лікарні.

— 1 грудня мені стало погано, — розказує. — Я сходив до сімейного лікаря Лідії Опришко у залізничній лікарні. Вона послухала легені і каже: «То ти, мабуть, куриш». Не могла мені діагноз поставить, поки шеф не поставив (працюю у Києві в охоронній фірмі). Сказав, що у нас половина охоронників «ковідом» перехворіли. У всіх, як і в мене, відчуття смаку і запаху зберігалися, але була температура.

Стало мені погано ще дома. Живу у селі Ніжинському, раніше жив у Ніжині. Температура найвища була 38,9. Мене на ноги ламало. Уночі почало крутить, колоть, різати у грудях. Я викликав «швидку». Привезли у районну лікарню. А о 8:30 мене виписали, кажуть: «Ти здоровий». Не захотіли дивитися навіть мою карточку із записом сімейного доктора, що коронавірус у мене знайшли через кров, робили аналіз безплатний. Назвали симулянтом, сказали, щоб я покинув лікарню.

Медсестра зайшла, я кажу, що у мене таблетки свої, в тумбочці. Від температури, від кашлю. А вона мені: «Тут зі своїми таблетками не лежать. Зі своїми треба дома бути».

Я тримався до обіду, поки не прийшли три амбали-санітари. Кажу: «Ви хочете зі мною поговорити. Вийдімо один на один. У мене «ковід», та я любого уложу». Я армію пройшов. Півроку у Десні служив, півроку у Гончарівському. Механік-водій БМП, бойової машини піхоти. Але їх троє, а я один. З палати виштовхали. Поперли, як собаку.

Температура сьогодні, 4 грудня, 37. Насморк трохи. Як носа видув, у мене в голові закрутилося, думав, що все. Кашель був і блювотний рефлекс. Та нічого, прорвемося. Українці така нація, що пофіг радіація. Так і про «ковід» можна сказати.

— Багато хто лікується амбулаторно. Можливо, вам дійсно краще було б лікуватися удома?

— Лікар направив здавати тест повторний. І треба в банку заплатить за здачу цього тесту 200 гривень. Я б дома полежав, так самі ж мене ганяють. Мама дома лежить з «ковідом». Людмила Гайдук, хірург. У неї результат на руках. Не може бути, що вона хвора, а я здоровий.

Максим Гайдук, районна лікарня,

Максим Гайдук

«Підстав для стаціонарного лікування не було»

— Завжди повинен вирішувать лікар, де лікувать хворого, — коментує генеральний директор Ніжинської центральної районної лікарні Юрій Солодько. – У Гайдука ніяких підстав для стаціонарного лікування не було на той день, коли він звертався. Хоча його й привезла «швидка допомога». Є таке поняття, як за наполяганням родичів. Родичі напосіли на фельдшера «швидкої». Госпіталізували в інфекційне відділення. У направленні було написано, що вірусна пневмонія «ковідного» походження.

Уранці лікар-інфекціоніст Марина Зазименко його обстежила, послухала, подивилася. Виміряла дані, які потрібно. Пневмонії не знайшла, абсолютно. Лікарю я довіряю. І вона сказала, що дорогий і чи шановний пане Гайдук, вам у стаціонарі робить нічого, ви повинні звернутися до сімейного лікаря, якщо щось тривожить, і займатися амбулаторним лікуванням. І йому запропонували залишить відділення. Він почав скандалить: «Я не хочу». Зрештою, ми його випровадили. Він там іще й поліцію викликав, три скарги направив, потім на другий день ще скаржився. До мене приходив. Я йому те ж саме сказав, що і вам. Для стаціонарного лікування у нього показання нуль цілих, нуль десятих.

В лікарні треба лікувати пацієнтів, які можуть померти. А ми не можем забезпечить їм лікування чисто з фізичних можливостей. Тому що лікарів не вистачає. Половина, яких ми можемо задіяти, на сьогодні хворі — лікар-інфекціоніст, два терапевти. Перехворіли на «ковід» три десятки працівників лікарні, були і в тяжких станах.

«40 ліжок, усі зайняті»

— Зраділа за ніжинців, що райлікарня нарешті отримала дозвіл на лікування «ковід»-хворих. Ніжинська, Менська, Новгород-Сіверська районні лікарні уклали договори по 31-ому «ковідному» пакету в кінці листопада.

— Чому тут радіти... Спочатку, коли епопея з коронавірусом почалася, наші «розумні» керівники вважали, що з цим справляться окремі лікарні, опорні. Нашій сказали, що ніякого пакета на лікування «ковіда» вам ніхто не дасть. Потім, коли почалася навала, вони бачать, що не справляються опорні лікарні. Давай нас підключать. А ми йшли з запізненням, тому ряд вимог НСЗУ, Національної служби здоров’я України, не виконуєм. У нас потужностей нема. Зрештою, заключили цей пакет. Єдиний плюс, що можливо НСЗУ виділятиме на це додаткові кошти. Чекаємо. Поки що жодної копійки на «ковідний» пакет для нашої лікарні не виділено. Хоча ми за цю епопею пролікували більше 100 хворих. За загальний бюджет лікарні.

— Де розташоване «ковідне» відділення?

— У трьох місцях. Інфекційне відділення — раз, неврологічне перепрофільоване — два і порочне перепрофільоване три. Усього 40 ліжок.

— Скільки сьогодні зайнято?

— 27 хворих з «ковідом» і 17 хворих з вірусною пневмонією. Вірусна пневмонія, коли починаєш обстежувати, майже 100-відсотково підтверджується «ковід». 40 ліжок, і всі зайняті. Треба, щоб ми справилися з бідою, щоб громадяни розуміли медичних працівників, а ми їх розуміли.

gorod.cn.uaТамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №50 (1804), 10 грудня 2020 року
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: