Завантаження ...
banner

На Ніжинщині росте унікальний гриб, що обирає лише екологічно чисту місцевість

У весняний час на території Регіональний ландшафтний парк "Ніжинський" можна побачити незвичайний на вигляд яскраво-червоний чашеподібний гриб. У працівників ландшафтному парку часто запитують: «Що то за диво гриб?»

Ніжин, гриб, парк, природа

У весняний час на території Регіональний ландшафтний парк "Ніжинський" можна побачити незвичайний на вигляд яскраво-червоний чашеподібний гриб.

У працівників ландшафтному парку часто запитують: «Що то за диво гриб?» 

Цей маленькій гриб Саркосцифа червона (Sarcoscypha coccinea). У народі його називають "бабусине вухо", "ельфова чаша", "червона чаша"….

Читати також: Грибники Чернігівщини вже відкрили сезон "тихого полювання"

Місце зростання: сухі гілки, коріння дерев і хмиз, прикритий родючим ґрунтом або опалим листям. Можуть селитися на деревних залишках, покритих мохом.

Забарвлення може змінюватися в залежності від клімату. При підвищеній вологості гриб стає яскраво-червоним, а при низьких температурах набуває блідого кольору.

Саркосцифа є екологічним індикатором. Не росте поблизу промислових зон і автотрас, тому місцевість, де вона обліплює деревні залишки яскравими грибочками, можна вважати екологічно чистою. 

Відтак, територія РЛП "Ніжинський"— чудове місце для прогулянок і що не маловажливо екологічно чиста територія.

Їстівність гриба суперечлива. Різні автори та джерела розходяться щодо оцінки їстівних якостей цього гриба (від неїстівного до їстівного навіть у сирому вигляді). Треба запитати у затятих грибників та науковців, що вивчають мікологію.

Лікувальні властивості саркосцифи червоної: грибним порошком присипають рани під час кровотеч, щоб зупинити кров, і не допустити зараження. Північноамериканські індіанці, знаючи про антисептичні якості гриба, навіть присипали ним пупки новонароджених дітей після обрізання пуповини.

Джерело: РЛП "Ніжинський"


Ніжин, гриб, парк, природа