Завантаження ...
banner

Барабани, колективна “Вишиваночка” та закордонний українець: Мегамарш у вишиванках у Ніжині

tn_20052021_v.jpg

У четвер, 20 травня, у Всесвітній день вишиванки, ніжинці та гості міста, вже всьоме зібралися на Вишиванкову ходу.

 
Розпочався захід з молитви у Всіхсвятській церкві. Затим Мегамарш з гарним настроєм та під надихаючі барабанні ритми рушив вулицею Гоголя. 

Серед убраних у народний український одяг учасників заходу були і кращі ніжинські спортсмени, а також переможці учнівських олімпіад і наукових конкурсів.

Біля пам'ятного знаку “Герої не вмирають” хода вшанувала хвилиною мовчання полеглих захисників України.  

Продовжилося святкування Дня вишиванки на площі Франка. Юні таланти Ніжина радували присутніх танцями та піснями. 

Усі охочі також ділилися власними історіями пов’язаними з вишиванкою. Зокрема голова Ніжинської ветеранської організації Людмила Величко розповіла як під час перебування на Кубі неодноразово одягала вишиванку. Місцеві цікавилися, що це за одяг, що на ньому зображено, з чого виготовлений.   

Справжньою родзинкою свята стало колективне виконання пісні “Вишиваночка”. Підспівували навіть найменші учасники Мегамаршу. 

Цього року на марш завітав і закордонний українець Сєргєй Карась, який 2013-го організував вишиванкову ходу у російському Владимирі. Ще чоловік часто відвідує марші вишиванок в інших українських містах.

“За національністю я українець, тому мені близькі такі заходи. Подобається, що на ніжинському Марші вишиванок немає політичної символіки, зібрання не перетворюється на політичну акцію”, - зазначив Сєргєй.

Додавали святкового настрою тематичні фотозони біля міськвиконкому, які швидко припали людям до душі. 

Завершився Мегамарш у вишиванках-2021 традиційним колективним фото.

Нагадаємо, перший Мегамарш у вишиванках відбувся у Ніжині 2015-го. Захід ініціювала рекламна агенція “Nizhyn Media” та сайт mynizhyn.