Завантаження ...
banner
banner

Скільки отримує мер Ніжина та інші очільники найбільших громад Чернігівщини?

Скільки отримує мер Ніжина та інші очільники найбільших громад Чернігівщини? фото

Від 30 до 62 тисяч гривень на місяць. Такі заробітні плати отримують очільники міст-центрів укрупнених районів на Чернігівщині. Суспільне вирішило поцікавитись у міських голів Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського та Корюківки, скільки конкретно вони отримують «на руки» та взагалі, як вираховуються їхні заробітні плати.

Ми рахували лише офіційні зарплати, які їм надходять з грошей платників податків. Тому в матеріалі нема, наприклад, інформації про всі доходи від бізнесу міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, який за цим показником буде одним із найбагатших міських голів в Україні.

Отже, найбільша заробітна плата у міського голови Чернігова Владислава Атрошенка — 62 тисячі 430 гривень на місяць.

Це сума до сплати податків.

У цю суму входить оклад 15 тисяч 900 гривень, надбавки за ранг, вислугу та режимність. Також премія у розмірі 50%. Крім того один раз на рік Атрошенку можуть виплачувати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення. В обох випадках їхній розмір не може перевищувати середньомісячної зарплати.

Читайте також: Цього року мають відремонтувати головний в'їзд до Ніжина

Друга за розміром зарплатня у міського голови Ніжина Олександра Кодоли. Він щомісяця отримує близько 40 тисяч гривень і, як сам каже, навіть відмовився від деяких надбавок.

«Посадовий оклад в районі 15 тисяч гривень, плюс надбавки за вислугу років. Також є ще ряд надбавок, встановлених Кабміном. Я принципово на початку каденції відмовився від них, щоб моя зарплата була менша, ніж у мого попередника (Анатолій Лінник, - ред.), якого за це критикували. Зокрема, я відмовився від надбавки за секретність. Загалом на руки я отримую близько 40 тисяч гривень — десь 38 тисяч».

Міська голова Прилук Ольга Попенко отримує «на руки» 34 тисячі гривень в місяць. Про це вона розповіла в ефірі програми «Сьогодні. Головне» на Суспільному.

«На моїй заробітній платі часто спекулюють. Але вона чітко регульована законодавством. Я так само, як і всі, сплачую податки. Посадовий оклад у мене 15 тисяч. До цього додається за ранг, за складність та напруженість роботи, також ще додається 75% премії — виходить 44 тисячі гривень. Віднімаємо 8 тисяч 800 податків, на руки я отримую 34 тисячі гривень», — сказала Ольга Попенко.

Саме таку ж суму озвучує й очільниця Новгорода-Сіверського Людмила Ткаченко.

«Я на руки отримую близько 34 тисяч гривень в місяць. Сюди також входить премія — 100%. Саме за таку суму проголосували депутати».

Дещо менше заробляє очільник Корюківки Ратан Ахмедов. Суспільному він розповів, що його заробітна плата становить 30 тисяч гривень на місяць та пояснив як вона розраховується:

«Я вважаю, що річний доход посадової особи має розраховуватись, як сума, отримана на картку після вирахування податків. Якщо розділити на 12, то десь так і буде (30 тисяч, - ред.). Бо там є, згідно законодавства, сума коштів на оздоровлення. Тому нам, посадовцям високого рангу, ще сплачують 13 зарплату. 13 розділити на 12 орієнтовно виходить 30 тисяч гривень щомісяця».

Джерело: Суспільне

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: