Завантаження ...
banner
banner

Ніжинський водоканал, швидка та інші об'єкти могли лишитися без світла через нечесних майнерів

Ніжинський водоканал, швидка та інші об'єкти могли лишитися без світла через нечесних майнерів фото

СБУ викрила «добувачів» криптовалюти, які підключили своє обладнання до однієї з трансформаторних підстанцій на Чернігівщині. У такий спосіб зловмисники не лише викрадали електричну енергію, а й створили загрозу для критичної інфраструктури регіону. Від цієї підстанції отримують електроживлення такі об’єкти як: КНП «Ніжинська станція швидкої медичної допомоги», КП «Ніжинводоканал» та інші.

За два місяці «роботи» зловмисники завдали лише прямих збитків на суму понад 3 млн грн.

Співробітники СБУ встановили, що організатори створили потужну майнінг-ферму. Ділки розмістили обладнання в орендованих складських приміщеннях і несанкціоновано під’єднались до підстанції, розташованої неподалік.

Щоб приховати факти викрадення та заниження показників спожитої електроенергії, зловмисники втрутились у роботу обліку системи. Для цього вони використовували спеціалізоване обладнання. Дії зловмисників могли призвести до нештатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам.

Читайте також: Ніжинські поліцейські, ГУНП Чернігівщини та СБУ "накрили" міжнародний шахраський колл-центр

У ході обшуку правоохоронці вилучили:

- понад 150 одиниць обладнання для генерації криптовалют;
- спеціалізовану техніку для втручання у мережу автоматизованого обліку електроенергії .

Наразі встановлюються всі обставини скоєння злочинів за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають.

Документування протиправної діяльності здійснювалось УСБУ у Чернігівській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки України СБУ під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури м. Києва.

За матеріалами Служби безпеки України

*Майнер - це учасник процесу «видобутку» криптовалюти, який отримує свою частину винагороди за формування нових блоків, потрібних для формування одиниці криптовалют (ефіра, біткоїна, лайткоїна та інших).

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі