Завантаження ...
banner
banner

Місцеві вибори будуть двічі: у цьому році і в наступному

Два питання хвилюють нині великих і малих керманичів по всій області: будуть чи ні у жовтні нинішнього року місцеві вибори? І що там з децентралізацією, з п'яти сільрад зроблять одну?

Два питання хвилюють нині великих і малих керманичів по всій області: будуть чи ні у жовтні нинішнього року місцеві вибори? І що там з децентралізацією, з п'яти сільрад зроблять одну?
 
Заспокойтесь, люди! Вибори у нас будуть! І навіть обіцяють, що наступного року їх теж проведуть. Бо що таке раз — і розпробувати не встигнеш. Це, звісно, жарт. Про те, що разу не досить. А от про дубль-вибори — чиста правда.

Куліч Чернігів, місцеві вибори 2015 ніжин, нежин вибори,

Губернатор Валерій Куліч після зустрічі з Президентом Петром Порошенком розповів, що прийняли рішення — у 2015 році провести вибори за старою Конституцією. А потім прийняти необхідні зміни до неї і провести у 2016-ому (як варіант, називають і 2017) ще одні вибори до місцевих рад.

Уже зараз ясно, що прийняти зміни до Конституції до 26 жовтня не встигнуть. Літо, відпустки. Картоплю треба підгортати, потім копати. Жука труїти. Невдалий час займатися законотворчістю. Інша річ — зима).
 
— Є побоювання, що процес конституційної реформи може бути складним, затягнутися. Тому відтерміновувати вибори, скажімо, на місяць, немає сенсу. Як тільки пройдуть конституційні зміни, відбудуться ще одні вибори — вже на нових засадах. Буде це в наступному році або через рік — прогнозувати складно, — говорить Валерій Петрович.
 
Але такі прогнози лунають. Принаймні на рівні Кабміну.
 
А що з децентралізацією? Слово складне, довге. Хай уже скоріше придумають щось простіше. Перебудова не підходить, бо в перекладі на латинську то клімакс. Може, назвати децентралізацію-об'єднанням?
 
— Не знаю, — усміхається Валерій Куліч. — Давайте не поспішати і з назвою, і з впровадженням змін. Вони мають бути поступові і усвідомлені. Добровільні. На сьогодні зроблено перший крок — обласна рада проголосувала за перспективний план добровільного об'єднання територіальних громад. Згідно з планом, в області з 569 громад має залишитися 81. Але, підкреслюю, це попередні розрахунки. Зміни можливі, якщо громади наполягатимуть. На місцевий рівень, рівень громад, віддадуть максимум повноважень.
 
За два з половиною місяці роботи я переконався, що 80 відсотків рутинних питань, які доводиться вирішувати, це в основному рівень селищного голови або громадського об'єднання.
 
Будемо йти шляхом економічного стимулу. Тільки об'єднані територіальні громади отримують право формувати бюджети з додатковим фінансуванням. Громада, що не хоче об'єднуватися, залишиться в тих умовах, в яких була (Без грошей. — Авт.).
 
Україна обрала польську модель територіального устрою. Президент наполегливо порекомендував головам облдержадміністрацій почитати повноваження польського воєводи. А я раджу прочитати їх усім жителям області.
 
Повноваження щодо економіки, бюджетів максимально передадуть виконкомам місцевих територіальних громад. В обласної адміністрації залишаться виключно контролюючі функції за формуванням та витрачанням місцевих бюджетів, силовий блок (прокуратура, міліція, дотримання правопорядку на території та ін.).
 
Говорити про те, що той чи інший департамент ОДА буде скорочений або залишиться, рано. Якщо виконкоми будуть займатися економічними процесам, то, напевно, департаменти, пов'язані з виконавчими діями, будуть передані виконкомам рад, функціонуватимуть на їх базі. У адміністрації залишаться тільки ті повноваження, які будуть визначені новою Конституцією.
 
Але це буде не за два тижні.
 
Про день сьогоднішній. За розрахунками наших соціальних служб, в області субсидію мали отримати приблизно 250 тисяч людей. Але заяви оформили тільки 35 тисяч.
 
Хочу звернутися до мешканців: не зволікайте, щоб не отримувати величезні рахунки, зверніться у відділи субсидій.
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: