Інтерактивний скансен - це музей просто неба з насиченою інтерактивною програмою, що покликана відтворити історичне середовище.
Інтерактивний скансен - це музей просто неба з насиченою інтерактивною програмою, що покликана відтворити історичне середовище.
Повідомляє MYNIZHYN.com
У неділю, 12 вересня, на території агробіостанції Ніжинського університету відкрили унікальну туристичну і не тільки цікавинку - "Інтерактивний скансен".
Гончарство, битву на палицях, стрільбу з лука, досягнення науковців у вивченні минулого міста та багато іншого представили ніжинській спільноті цього дня у рамках першого заходу проєкту "Інтерактивний скансен" - фестивалю "Жіночі/нежіночі ремесла Ніжина: минуле та сьогодення".
Читайте також: Вже скоро у Ніжині запрацює "Інтерактивний скансен"
Народження нової інтерактивної локації у Ніжині та перший захід стали можливими завдяки:
- ректору НДУ імені Миколи Гоголя Олександру Самойленку та декану історико-юридичного факультету Володимиру Мартиненку та усім колегам, які підтримали нашу ініціативу
- Ніжинській міській раді та міському голові Олександру Кодолі за фінансову підтримку проєкту
- ГО "Ніжинське археологічне товариство при НДУ імені Миколи Гоголя" на чолі з Іваном Кедуном, який став ідейним натхненником проєкту та зусиллями якого було збудовано скансен, а також усім його учням, які упродовж останнього місяця працювали над створенням цього унікального етно-комунікативного середовища, а сьогодні забезпечили прекрасні майстер-класи для гостей фестивалю (Олексій Пархоменко, Анна Карпенко, Ярослав Лицевич, Артем Демиденко, Анастасія Лицевич, Катя Башук)
- випускницям 21 Академії жіночого лідерстві, які працювали над створенням проєктної заявки, що стала переможною - Жанна Володченко, Оксана Щотка, Антоніна Конончук, Олена Конончук, а також директорці музейного комплексу НДУ імені Миколи Гоголя - Анна Парубець
- голові ГО "Ніжинська гільдія митців" - Ніна Кущенко
- працівникам агробіостанції на чолі з Наталією Донець
- студенткам Університету третього віку при Територіальному центрі за створення чудових гобеленів
- студентам/-кам, волонтерам/-кам, які активно допомогали у створенні скансена та під час роботи фестивалю (Едуард Джеранов, Надія Капленко, Олександр Запорожець, Владислав Луценко, Назар та Андрій, які стояли на фехтуванні)
- ГО "Місто N" та особисто Дмитру Тимошику за подарунок, завдяки якому, організатори пригостили усіх гостей смачним чаєм
"Висловлюємо слова щирої вдячності за створення цього неймовірного дійства усім, хто надавав будь-яку допомогу в створенні "Інтерактивного скансена". Безумовно, не можна не подякувати нашим учасникам, які провели день відкриття з нами та зігрівали нас теплом своїх посмішок та блиском очей! Сподіваємося, що нам вдалося занурити Вас у минуле та подарувати Вам не лише нові знання, але й позитивні емоції!" - зазначають організатори.
Більше про заходи, що відбудуться в рамках проекту "Інтерактивний скансен" можна дізнатися на офіційній сторінці проекту у Фейсбук.
Нагадаємо, проєкт "Інтерактивний скансен" виконується випускницями Академії Жіночого Лідерства, яка реалізується Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (NDI) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)». Ніжинська ТГ є партнером програми DOBRE, яка реалізується консорціумом організацій на чолі з організацією Всесвітні Громади (Global Communities) й фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). #АЖЛ #DOBRE #НДІ #НіжинськийдержавнийуніверситетіменіМиколиГоголя #ГОНіжинськаГільдіямитців #ГОНіжинськеархеологічнетовариство #ГОМістоN
Фото та відео Інтерактивний скансен та Ігор Рощин