Завантаження ...
banner

Ягодами з Ніжинщини ласують європейці

Ягодами з Ніжинщини ласують європейці  фото

Цього року українська малина обійшла навіть найдорожчу ягоду вітчизняного ринку – лохину. Закуповували її у виробників від 60 гривень за кілограм. На Чернігівщині малиновим бізнесом займається фермерське господарство «Ніжин-Агроінвест».

Торік Україна продала за кордон майже 20 тисяч тонн – це був рекорд. Утім, нового врожаю вже експортовано майже стільки. Є всі шанси цей показник на кінець року подвоїти. Причина не у збільшенні площі під малиною чи у гігантському врожаї, просто ціна на ягоду висока, тож внутрішньому споживачеві не по кишені.

Експортерка Алла Пономаренко зазначає, що ціна на малину справді досягла історичного максимуму. «Мало хто з українських споживачів готовий платити 100-150 гривень за кілограм малини. Через це вона здебільшого пішла на експорт. Торік ми експортували малину десь за 1,5, 2,5, 3 євро. Максимально в кінці сезону було 4 євро. Зараз вже є прецеденти, коли продають по шість євро. Можливо, навіть тенденція буде більшою – ближче до семи євро», – розповіла фахівчиня.

Малиновий бум зумовлений неврожаєм у світових лідерів. Україна цьогоріч уперше напряму продала малину до США та Канади. Основний покупець – Європа. Найбільше – Польща, Німеччина та Литва. Саме з Європи наша малина вже йде далі по світу, але як не наша. Крім того, європейські виробники малини скоротили насадження через брак робочої сили.

Збирати урожай там і так особливо не було кому, а через пандемію зменшився потік сезонних заробітчан. «Зараз у Європі люди не хочуть виходити в поле і працювати. 15 років тому люди з України їздили до Німеччини збирати полуниці: п’ять років тому – до Польщі. Зараз тенденція і кон’юнктура світова переходить до України», – пояснив голова фермерського господарства Андрій Білий. Українські аграрії, каже Андрій Білий, теж вирубали малинники. Але з іншої причини. Три роки тому ягода коштувала нижче від собівартості: виграли лише ті, хто об’єднався в кооперативи. Якщо ж аграрії знову закладуть малинники, то привабливість цього бізнесу, відповідно, впаде. Малина для українських покупців за кілька років стане доступною.

Подробиці – в сюжеті «ТСН».

Джерело: https://cheline.com.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: