Фіалковий рай ніжинки Наталії Кириченко

220 сортів фіалок – біля півтисячі вазонів. Саме такий  квітковий скарб має ніжинка Наталія Михайлівна Кириченко. Під квіти у неї навіть спеціально відведена  кімната в будинку.  

Розпочалася любов до цих тендітних кімнатних рослинок з одного подарованого вазона п’ять років тому. "Я квіти люблю. На підвіконнях різні у мене, а от фіалок ніколи не було. - розповідає пані Наталя, -  Вони у мене чомусь завжди асоціювалися тільки з фіолетовим кольором…І тут одного разу, на мій День ангела - 8 вересня (Наталії)  отримала подарунок від сусіда  – вазон з фіалкою. Вона була розкішна, з дивовижним забарвленням. Я любувалася  кожним рожевим пелюстком з фіолетовими вкрапленнями…

(на фото - перші фіалки )

А далі - «пішло - поїхало». Колекція стрімко поповнювалася та розросталася.  Купувала їх на базарі, в магазинах, замовляла через інтернет. І так за п’ять років зібрала величезну колекцію. Завела спеціальний зошит, в якому вела  облік кожної квітки. А коли стало тісно їм на  підвіконнях – прийшлося  навіть виділити окрему  кімнату для своїх підопічних. Нині у мене 220 сортів, ну а взагалі у світі їх тисячі, селекціонери виводять все нові й нові…Я спілкуюся з колегами – «фіалковими любителями», ділимося досвідом, обмінюємося новими сортами. У Ніжині з таких -  Віта Ухо.  А от на виставки не їжджу – не маю часу. Спілкуюсь здебільшого онлайн".

Живе вся ця краса  у належним чином створених  умовах: у кімнаті облаштовані стелажі, відповідний температурний режим, освітлення, полив. У цю фіалкову  кімнату допуск рідним є – каже Наталія.  Донечка та невістка не квітникарки, вони лишень ходять  любуватися красою, чоловіку та сину  довіряє  тільки включати та виключати світло. Всю решту турбот – за Наталиними руками. Частий візитер та поціновувач квітів і домашній улюбленець - кіт Федька, він у фіалковій кімнаті медитує.

Хто приходить в гості до будинку завжди відвідує цю особливу кімнату. А хто вперше -  то від здивування вигукує - Ого! 

А от квіти Наталії принципово не дарують. "Ні! Ні! категоричне Ні ! – каже Наталія, - Це робити я строго - настрого заборонила. Тому, що боюся занести до хати квітникових шкідників. Не заношу і  вуличні букети.  Це табу, про яке всі знають. Чоловіку навіть не дозволяю мені дарувати букети. Ось так!"

Окрім фіалок Наталія власниця 50 -  ти вазонів  орхідей. "Люблю їх  - ділиться квіткарка, - Вони чарівні, і  менш вибагливі по догляду. Також, у мене проживають бегонії, антуріум, драцена та ін.  Зізнаюся, коли подружилася з фіалками, то з багатьма вазонами  деяких видів квітів  довелося розлучитися, я їх просто роздарувала".

Звідки така любов до квітів Наталія відповісти не може – каже:  " У школі подобався предмет – біологія, мала тверду четвірку (авт. посміхається). А фіалки - моя любов! Можу годинами перебувати з ними, порпатися, пересаджувати вазони. До них я звикла, а вони до мене. Їх потрібно лілеяти, адже це незвичайні рослини!! "

Свої квіти Наталія береже, до кожної особливий підхід. Ні дня без уваги, коли поробить хатні справи – йде до них. "Кожну, двічі на рік, потрібно пересадити: навесні й восени, щоб вона росла і радувала бутонами. Кожного вечора ходжу  біля них, перевіряю  шнури для фітильного поливу, доливаю воду…Не можу на багато часу  відлучитися із дому, вони мені як діти, а ні дня без уваги. Всі улюблені та  все ж є  фаворити з колекції, а це сорт «Dn-Засніжені Карпати.», «K- Сумазбродка», "НК- Вкус Малины". Я вибираю у свою колекцію ті сорти, які підходять по моїх вподобаннях та параметрах:  рівна розетка…і т. п. Багато хто мене питає-  Який ґрунт любить фіалка? Зазначу, що фіалка любить пухкий  ґрунт,  потрібно щоб коріння дихало вільно…Ніякої кротової землі з городу. Я замовляю брикет, користуюся субстратом верхового торфу (ТС1), додаю  розпушувач, пінопластові кульки, або перліт…"

Ну і, звісно, щоб рослинка квітла, росла й радувала, її потрібно просто любити.

ТЕТЯНА МАРЧЕНКО

Mynizhyn.com