Завантаження ...
banner
banner

У Ніжині вшанували пам’ять жертв Голокосту

272337775_999710033961836_8198988459742572019_n.jpg

Щороку небайдужі ніжинці збираються на місці, де відбувались найбільш масові розстріли євреїв та ромів під час Другої світової війни – ніжинський «бабин яр» біля цегельного заводу.

Традиційно за ініціативи управління культури на чолі начальницею Тетяною Бассак відбувся лижний пробіг пам’яті до меморіального знаку за участі студентів Ніжинського агротехнічного інституту.

Возможно, это изображение (8 человек, люди стоят, на открытом воздухе и дерево)Секретар міської ради Юрій Хоменко, заступник міського голови Сергій Смага, члени виконкому, музейники, студенти та представники об’єднань громадян зібралися на місці розстрілу євреїв та ромів. Місці, де в роки війни було розстріляно 3500 невинних людей. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку присутні вшанували всіх жертв Голокосту, яких знищували лише за етнічну приналежність.

Возможно, это изображение (10 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

 

Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и снег) 

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі.

 

Згадали також людей різних національностей – Праведників народів світу – які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв та ромів під час Другої світової війни.

Возможно, это изображение (5 человек, люди стоят и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и на открытом воздухе)

Слова учасників заходу про нелюдські страждання відгукувались у серці кожного присутнього. Адже пам’ять про ці злочини є невід’ємною складовою національної пам’яті українського народу.

За інф. Ніжинська міська рада

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят, памятник и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и памятник)