Крути — боротьба за майбутнє!

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Події, які тут відбувалися, дали Україні такі цінні кілька днів. За цей час уклали Берестейський мирний договір, що врятував молоду українську державність.

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Події, які тут відбувалися, дали Україні такі цінні кілька днів. За цей час уклали Берестейський мирний договір, що врятував молоду українську державність.

На території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» вже 31 рік поспіль відбуваються пам’ятні заходи, участь в яких беруть представники влади, історики, громадські активісти та пересічні жителі Чернігівщини, які шанують свою історію.

Цьогоріч у числі зібрання — голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, народний депутат України Анатолій Гунько, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, - також вклонилися подвигу предків і військовослужбовці 119-ої окремої бригади територіальної оборони України. Більшість з них, як і юнаки понад сто років тому, не є кадровими військовими. Однак, як тоді, так і зараз українці готові боронити свої державу, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

 

За дорученням Ніжинського міського голови Олександра Кодоли до вшанування Героїв Крут долучився перший заступник міського голови Федір Вовченко та начальник управління культури та туризму Тетяна Басcак. З метою вшанування до меморіалу приїхали депутати Ніжинської міської ради, освітяни міста, духовенство, молодь та патріотично налаштовані громадяни. Всі вони завітали до Крут віддати шану полеглим героям та подвигу, який слугуватиме прикладом та надихатиме суспільство до рішучого супротиву ворожим арміям, повідомляє Ніжинська міська рада

“На цьому місці понад століття тому відбулися трагічні події. Саме тут в нерівній боротьбі поклали свої життя справжні патріоти України. Але сьогодні — не день скорботи. Сьогодні День пам’яті та день гордості, — зазначив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус. — Так співпало, що саме наприкінці січня 2015 року бійці, у тому числі і нашого батальйону, боронили незалежність під Дебальцевим. Так співпало, що наприкінці січня цього року, ворог брязкає зброєю і на північному кордоні. Ми знову маємо бути готові боронити свою державу. Та окрім зовнішнього агресора, повинні побороти ще більш підступнішого внутрішнього ворога: популізм, корупцію, байдужість… Мусимо, як і сто років тому, нарешті об’єднатися під найріднішим стягом, під нашою жовтоблакиттю. Бо в єдності наша сила. Бо в єдності ми непереможні”.

Пам’ять усіх полеглих за свободу та незалежність Української держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Монументу. Усі охочі могли оглянути тематичні експозиції, серед них — пересувна виставка “Блокпост пам’яті”, яку представили матері загиблих бійців АТО/ООС. Відбулася заупокійна літія.

Читати по темі:Затьмарена битва

На території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» вже 31 рік поспіль відбуваються пам’ятні заходи, участь в яких беруть представники влади, історики, громадські активісти та пересічні жителі Чернігівщини, які шанують свою історію. Цьогоріч у числі зібрання — голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, народний депутат України Анатолій Гунько, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак Також вклонилися подвигу предків і військовослужбовці 119-ої окремої бригади територіальної оборони України. Більшість з них, як і юнаки понад сто років тому, не є кадровими військовими. Однак, як тоді, так і зараз українці готові боронити свої державу. “На цьому місці понад століття тому відбулися трагічні події. Саме тут в нерівній боротьбі поклали свої життя справжні патріоти України. Але сьогодні — не день скорботи. Сьогодні День пам’яті та день гордості, — зазначив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус. — Так співпало, що саме наприкінці січня 2015 року бійці, у тому числі і нашого батальйону, боронили незалежність під Дебальцевим. Так співпало, що наприкінці січня цього року, ворог брязкає зброєю і на північному кордоні. Ми знову маємо бути готові боронити свою державу. Та окрім зовнішнього агресора, повинні побороти ще більш підступнішого внутрішнього ворога: популізм, корупцію, байдужість… Мусимо, як і сто років тому, нарешті об’єднатися під найріднішим стягом, під нашою жовтоблакиттю. Бо в єдності наша сила. Бо в єдності ми непереможні”. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крути: блокпост пам’яті (Фото) Пам’ять усіх полеглих за свободу та незалежність Української держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Монументу. Усі охочі могли оглянути тематичні експозиції, серед них — пересувна виставка “Блокпост пам’яті”, яку представили матері загиблих бійців АТО/ООС. Відбулася заупокійна літія. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Джерело: https://cheline.com.ua/news/society/chernigivshhina-vshanovuye-pamyat-geroyiv-bitvi-pid-krutami-foto-288960
© Чeline | cheline.com.ua/

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: