20 Серпня 2015
1632
Загальна сума заборгованості за газ у Чернігівській області до 1 серпня 2015 року зросла майже до 89 млн грн. У порівнянні з 1 серпня 2014 року неплатежі збільшилися вчетверо.
Загальна сума заборгованості за газ у Чернігівській області до 1 серпня 2015 року зросла майже до 89 млн грн. У порівнянні з 1 серпня 2014 року неплатежі збільшилися вчетверо. Про це повідомила фахівець із зв`язків з громадськістю Наталія Свириденко виданню Високий Вал
Значна частина заборгованості за газ сформована через затримку платежів побутовими споживачами - на них припадає 76 млн грн. боргів. Решта 12,5 млн грн. - це борг бюджетних установ.
Особливістю 2015 року є те, що влітку борги за газ ростуть, хоча раніше в цей період споживачі прагнули погасити накопичені за зиму борги. На думку фахівців ПАТ «Чернігівгаз», причинами зростання неплатежів є з одного боку, різке підвищення цін на газ у квітні, а також істотне зниження платоспроможності населення.
«Ми бачимо, що підвищення ціни на газ виявилося непідйомним тягарем для багатьох родин. Щодня спілкуючись зі споживачами, ми чуємо численні нарікання. Тому радимо всім малозабезпеченим людям звертатися за субсидіями», - говорить перший заступник голови правління «Чернігівгаз» Сергій Савченко.
Субсидії на Чернігівщині вже призначені більше 83 тис. сімей. За підрахунками місцевого управління соцзахисту населення, всього на отримання державної допомоги в області можуть претендувати 250 тис. домогосподарств.
Неплатежі за газ призводять до відключення несумлінних споживачів, після відповідного попередження. Вже відключені від газу понад 3,7 тисяч домогосподарств, ще 839 попереджені про можливе відключення. Що стосується відновлення газопостачання відключеного будинку, то воно можливе лише після повного погашення боргів і додатково - оплати робіт, пов'язаних з відключенням, а потім підключенням поставок газу.
Що стосується боргів «бюджетників», то причиною їх появи стала неготовність держустанов швидко укласти договори з новим постачальником газу, поява якого продиктована нормами закону «Про ринок природного газу» (у зв'язку з розподілом функцій постачання і транспортування газу).
Для укладення договору з бюджетними установами необхідно провести тендер, а це справа не одного тижня. «Зараз з 600 «бюджетників» області 409 не уклали договору на поставку газу. Без договору у «Чернігівгаз Збуту» немає підстав виставити рахунок, а «Чернігівгаз» не має права приймати платежі за поставку. У той же час газ бюджетникам поставляється, що веде до зростання боргів, у тому числі, по ланцюжку - і перед «Нафтогазом України», - сказав директор компанії «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Серед міст області найбільші борги за газ у Чернігові, Прилуках та Ніжині. Найбільш сумлінні платники в Ічнянському, Носівському та Корюківському районах.