Завантаження ...
banner

Хакери атакували сайти держструктур на Чернігівщині

5ba1789b-8e9d-4dbf-8065-736e9d261e04_w1023_r1_s.jpg

Сьогодні зранку 26 січня перестали працювати сайти Чернігівської ОВА, Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи, Чернігівської, Новгород-Сіверської, Ніжинської та Корюківської райрад та Чернігівської міської ради. Причина — спланована хакерська атака. Мова йде про вірусну атаку. Вірус було завантажено у систему заздалегідь, а тепер він був ативований. Інформацію Суспільному підтвердили в ОВА, пресслужба міської ради опублікувала відповідне повідомлення в соцмережах.

Як повідомила пресслужба Чернігівської міської ради, щодо цього вже звернулися в Службу безпеки України та до кіберполіції.

 

"Вчора була масштабна вірусна атака на сервери ОВА. З метою захисту частину систем було відключено. Не працює тимчасово сайт ОВА та сайти РВА. Спеціалісти працюють над відновленням системи. Це не перша атака, таких були за останній рік десятки", — повідомив у коментарі Суспільному радник начальника ОВА Андрій Подорван.

 

 

За його словами, ІТ-спеціалісти кажуть, що ця вірусна атака була добре спланована, вірусна програма заздалегідь потрапила у систему. І тепер її активували.

"На щастя, маємо достатньо засобів комунікації та обміну інформації. Такі атаки не мають жодного впливу на нашу роботу, хіба що забирають трохи більше часу для обміну інформацією", — йдеться в повідомленні.

Через хакерську атаку відповідні Інтернет-ресурси наразі не працюють, інформування поки що здійснюватиметься через офіційні сторінки у соціальних мережах.

Як повідомили Суспільному в пресслужбі СБУ, кіберфахівці Служби безпеки України вживають відповідних заходів для усунення наслідків атаки та відновлення стабільної роботи вебресурс.