Завантаження ...
banner
banner

Міська комісія з БЖДН звертається до мешканців міста щодо дотримання правил протипожежної безпеки

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради стурбований зростанням кількості пожеж та інших надзвичайних подій. Так, за 2015 рік сталося 45 пожеж.Звернення
міської комісії з питань безпечної життєдіяльності населення до мешканців м.Ніжина, щодо дотримання правил протипожежної безпеки.

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради стурбований зростанням кількості пожеж та інших надзвичайних подій. Так, за 2015 рік сталося 45 пожеж. Найбільше пожеж виникло в приватному житловому секторі – 19 (1 особа загинула). В багатоквартирних житлових будинках сталося 5 пожеж (1 особа травмована).
 
З метою попередження пожеж та інших надзвичайних подій загибелі та травмування мешканців нашого міста на них, міська комісія з питань безпечної життєдіяльності населення звертається до кожної родини, до кожного мешканця  Ніжина з застереженням безумовного виконання наступних основних правил протипожежної безпеки:

ДЛЯ МЕШКАНЦІВ БАГАТОПОВЕРХОВИХ БУДИНКІВ, ПЕРСОНАЛУ УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ:
1. Евакуаційні шляхи та виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись.
2. Забороняється забивати та загромаджувати евакуаційні виходи, люки та драбини на балконах,  зберігати на них легкозаймисті та горючі речовини.
3. Слідкуйте за справністю електромереж та користуйтесь лише справними електроприладами.

При цьому  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- застосовувати саморобні подовжувачі та електронагрівальні прилади, некалібровані плавкі вставки запобіжників  електромережі;
- користуватись пошкодженими розетками, вимикачами, лампами;         
- обгортати електролампи та світильники горючими матеріалами;
- залишати без догляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, праски тощо;
- користуватися смолоскипами, свічками, сірниками тощо, відвідуючи горища та підвали; користуватися електронагрівальними приладами (прасками, чайниками, кип’ятильники тощо) без негорючих підставок; вмикати одночасно до однієї розетки велику кількість споживачів. 
 
4. Виходячи з помешкання, з’ясуйте чи вимкнені електроприлади, газове обладнання. Не використовуйте газові плити, духові шафи для обігріву приміщення. 
5. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатись до експлуатації. Не намагайтеся самовільно втручатись у внутрішньобудинкову систему газопостачання. Встановлення газових приладів дозволяється проводити тільки працівниками спеціалізованих  організацій з оформленням відповідних документів.
6. В житлових будинках, квартирах  допускається зберігання не більше  10 л легкозаймистих горючих речовин.
7. Не залишайте дітей без нагляду дорослих. Не дозволяйте їх пустощі з вогнем. Зберігайте сірники та легкозаймисті матеріали в недоступних для дітей місцях.
8. Забороняється кидати до шахти сміттєпроводу, в підвали та горища непогашені недопалки, сірники, легкозаймисті матеріали. Люки сміттєпроводів повинні щільно зачинятися.
9. Виконуйте заходи протипожежної безпеки при користуванні засобами побутової хімії, під час ремонту приміщень з використанням лаків та фарб.
10. Кинутий непогашений недопалок, паління цигарок у ліжку, ліфті  може закінчитися трагічно.

ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ:
1. Забороняється будівництво сараїв, гаражів та інших споруд без узгодження з архітектурно-планувальним бюро.
2. Розпалювати багаття та викидати непогашене вугілля, попіл на території житлових будинків, дач дозволяється на відстані не менше 15 м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих. Забороняється розведення багать у вітряну погоду.
3. Встановлюючи газові балони для постачання газом кухонних та інших плит, треба дотримуватися вимог Правил безпеки в газовому господарстві та будівельних норм. Меблі та інші предмети з горючих матеріалів слід встановлювати не ближче 0,25 м від газових приладів.
4. Очищення димоходів від сажі потрібно проводити перед початком опалювального сезону, а також протягом усього опалювального сезону, але не рідше одного разу на 3 місяці. Димарі на горищі повинні бути відштукатурені та побілені.
5. Підлога з горючих матеріалів під топковим отвором повинна захищатися металевим листом розмірами не менше 0,5х0,7 м.
6. Відстань від печей до шаф та іншого майна повинна бути не менше 0, 7м, а від топкових отворів – не менше 1,25м.
7. При експлуатації пічного опалення не дозволяється:
- залишати печі, які топляться без догляду, або доручати догляд за ними  дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо безпосередньо біля печей; сушити та складати на них одяг, дрова та інші предмети;
- застосовувати для розпалення печей легкозаймисті та горючі речовини;
- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.
 
У разі виникнення пожежі, або іншої надзвичайної події, негайно телефонуйте  за номером 101, по можливості,  організуйте евакуацію людей, гасіння пожежі та збереження матеріальних цінностей.
 
Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил  проти пожежної безпеки допоможе зберегти Ваше життя та життя близьких людей!
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: