Завантаження ...
banner

Зникли безвісти близькі або родичі: з чого почати

176.png

Зниклими безвісти близькими або родичами вважаються ті, з якими втрачено зв’язок у зв’язку зі: збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією, надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. З чого почати й куди потрібно звертатися жителям Чернігівщини - розповіли у департаменті інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА.

Якщо близькі не можуть встановити зв’язок зі зниклою людиною більш ніж три доби, потрібно розпочинати офіційний процес розшуку, інформує «Суспільне Чернігів».

З чого почати пошук

"Найперше – треба звернутися до поліції із заявою по факту зникнення. Там дадуть направлення на безкоштовну здачу зразків ДНК. За 2-3 дні необхідно звернутися до слідчого, якому передали справу, щоб він надав витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо йдеться про військового, треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб отримати акт службового розслідування (термін – 30 робочих днів)", – розповів регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Євген Артюх.

За його словами, після отримання акту службового розслідування потрібно заповнити анкети у структурах та організаціях, які офіційно беруть участь у розшуку зниклих безвісти:

  • Об’єднаний центр СБУ з пошуку та звільнення полонених;
  • Національне інформаційне бюро (гаряча лінія – 1648);
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (сформований при Головному управлінні розвідки);
  • представництво Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

У Чернігівській області для допомоги у пошуку можна звернутися за адресою: Чернігів, вулиця Івана Мазепи, 59/2; телефоном: +38 (050) 953-14-59 та +38 (050) 382-88-79 або електронною адресою: artyuh090177@gmail.com.

Самостійний пошук

Користуватися неофіційними спеціальними телеграм-каналами та українськими сервісами варто обережно, щоб не нашкодити близькій людині, яка розшукується, особливо, якщо це військовий, йдеться у повідомленні.

"Найголовніше – вірити достовірній і перевіреній інформації з офіційних джерел. Слід пам’ятати, що немає ніяких списків обміну полоненими. Є лише безперервний процес, результат якого ми бачимо лише після фактичного обміну", – сказав заступник начальника ОВА Дмитро Синенко.

Він додав, якщо у людей виникають труднощі з комунікаціями на шляху пошуку, то можна звернутися до обласної військової адміністрації. Сім’ї, у яких родич, зарахований до лав ЗСУ (в тому числі ТрО), правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув, можуть скористатися спеціально розробленою «дорожньою картою» дій.

Родичі військовослужбовців, які офіційно визнані зниклими безвісти під час бойових дій, можуть отримувати у повному розмірі грошове забезпечення, що нараховується їхнім близьким.

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер