Завантаження ...

Повертаємо українцям ім'я видатного земляка: Олександр Морозов про Меморіальний музей імені Юрія Лисянського в Ніжині

1444.png

Проєкт було презентовано у січні 2022 року, і ми активно почали шукати інвесторів, але повномасштабна агресія росії проти України звела нанівець усі наші плани...

Безумовно, про те, щоб витрачати такі кошти на створення музею під час війни, не було навіть і мови... Але насувався ювілей українського навколосвітнього мандрівника Юрія Лисянського, якому 12 квітня 2023 року виповнювалося 250 років. І ми вирішили все ж таки відкрити нашу першу ювілейну експозицію.

Практично власними силами, не залучаючи бюджетних коштів... За зібрані волонтерським способом кошти було придбано ключові експонати. Чимало цінних речей небайдужі ніжинці нам просто віддали безкоштовно. Багато цікавих експонатів знайшлося у фондах Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського. Оригінали книг Лисянського тимчасово надав Музей рідкісної книги НДУ імені Миколи Гоголя. Силами працівників музею було зроблено косметичний ремонт та монтаж виставки. Особлива подяка всім тим, хто взяв участь в організації виставки та вшануванні пам'яті відомого земляка: ветеранам ВМС України, Київському військово-морському товариству, народному депутату Валерію Зубу, ніжинському міському голові Олександру Кодолі, його заступнику Сергію Смазі, депутатам ніжинської міської ради, Управлінню культури в особі його працівників на чолі з Тетяною Бассак, співробітникам Ніжинської міської бібліотеки, Олександру Лісниченку, Володимиру Стрельнікову, численним громадським активістам, яких усіх, на жаль, фізично просто неможливо зараз назвати...

Ми з вами це зробили!

Сьогодні ми повертаємо українцям ім'я видатного земляка, навколосвітнього мандрівника-дослідника, козацького нащадка Юрія Лисянського, ім'ям якого на карті світу названо сім географічних об'єктів.

Дякуючи збройним силам України за те, що можемо сьогодні працювати тут, в тилу, ми сподіваємось продовжити реалізацію нашіих проєктів після нашої неминучої Перемоги.

Слава Україні!!!

Меморіальний Музей Юрія Лисянського

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер