Завантаження ...

Як П’ятницька церква вистояла під час удару по Чернігову (Відео)

MIZUS32iBUCO58VTwzJfxxt1cV2riF-meta0JHQtdC30YvQvNGP0L3QvdGL0LkucG5n-.png

19 серпня православні віряни відзначають одне з найбільших церковних свят – Преображення Господнє, в народі його ще називають Яблучним Спасом. Традиційно цього дня в храмах відбуваються святкові богослужіння, під час яких освячують мед, яблука та інші фрукти, подаровані серпнем.

Для Чернігова 19 серпня назавжди стало трагічною датою – цього дня 2023 року російська ракета влучила в обласний драмтеатр, розташований у самісінькому центрі міста. Унаслідок теракту загинули семеро людей, понад 160 травмовані.

Того рокового дня в П’ятницькій церкві, що розташовується усього за кілька метрів від епіцентру вибуху, тривало святкове богослужіння. Настоятель храму отець Мирон, ніби відчуваючи недобре, завершив освячення на декілька хвилин раніше.

«У нас була служба, у нас було освячення яблук, грушок, плодів, які люди принесли.

Бог милував і ми закінчили буквально на 10 хвилин раніше освячення і на 10 хвилин раніше закінчили всю службу того дня», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Цього часу вистачило, аби подвір’я церкви, а також сам храм, встигла покинути більшість вірян, які того дня прийшли до храму на святкову службу – за декілька хвилин після цього російська ракета понівечила історичний центр Чернігова, забравши життя його мирних мешканців.

«Люди були ще в церкві, але перед церквою вже не було. Люди, які залишалися в церкві, окрім переляку, не постраждали», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.
 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn