Завантаження ...
banner
banner

Ситуація з оплатою газу на Чернігівщині критична: борги перевищили 90 мільйонів

За 9 місяців 2015 року заборгованість споживачів газу Чернігівської області у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася майже на 71 мільйон гривень. Станом на 1 жовтня заборгованість склала 91,2 мільйонів гривень.


За 9 місяців 2015 року заборгованість споживачів газу Чернігівської області у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася майже на 71 мільйон гривень. Станом на 1 жовтня заборгованість склала 91,2 мільйонів гривень. Про це повідомляє Високий Вал
 
Так, найбільші борги накопичили побутові споживачі – це 87,4 млн грн. Також суттєву заборгованість мають бюджетники – 3,8 млн грн.
 
Для стабільного проходження опалювального сезону і отримання достатнього обсягу енергоресурсу постачальник газу повинен своєчасно розраховуватися з НАК "Нафтогаз України". Втім, на сьогодні і постачальник газу, і газорозподільча компанія констатують надскладну ситуацію з платежами.
 
Окрім заборгованості перед ПАТ "Чернігівгаз" в розмірі 32,6 млн грн, яка утворилася до 1 липня поточного року, побутові споживачі вже накопичили боргів майже на 55 млн грн новому постачальнику - "Чернігівгаз Збуту". Бюджетні організації досі не погасили 3,3 млн грн боргів перед "Чернігівгазом".
 
"Теперішню ситуацію з розрахунками можна прямо назвати критичною. Ми очікуємо на доволі складний опалювальний сезон. Висока ціна газу не дала споживачам змоги оговтатися від попередніх боргів, коли настали холоди, і людям знов доведеться оплачувати великі рахунки за опалення. Звертаємося до населення і до керівників установ-боржників з проханням віднайти кошти та терміново погасити борги і в подальшому їх не допускати", - наголосив директор ТОВ "Чернігівгаз Збут" Іван Луста.
 
Найбільшими боржниками серед категорії населення є жителі Чернігова та Чернігівського району – на них припадає 66% заборгованостей, що є в області.
 
Серед найбільших боржників бюджетної сфери - відділи освіти Козелецького, Талалаївського, Носівського та Ріпкинського районів.
 
"Хочемо нагадати, що ми не маємо права постачати газ боржникам і будемо змушені вдаватися до відключень. А це завжди неприємний момент і для компанії, і для споживачів. Відключення тягне за собою зайві витрати, адже для відновлення газопостачання окрім боргів людині потрібно буде оплатити послугу відключення та підключення до газу. На сьогодні населенню це обходиться в 185 гривень", - зазначив перший заступник голови правління "Чернігівгазу" Сергій Савченко.
 
Окрім цього, від своєчасних розрахунків за газ напряму залежить виробнича діяльність газорозподільчої компанії. Затримка платежів призводить до дефіциту тарифної виручки, за рахунок якої ПАТ "Чернігівгаз" підтримує газотранспортну систему в робочому стані, фінансує програми з модернізації мереж, безкоштовно встановлює лічильники, тощо.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі