Завантаження ...
banner
banner

21 грудня - День народження кросворду: чи люблять ніжинці їх розгадувати (наше запитаннячко)

21 грудня - День народження кросворду: чи люблять ніжинці їх розгадувати (наше запитаннячко)  фото

Щорічно 21 грудня світ відзначає День народження кросворду. Батьком цієї захоплюючої гри став газетяр з Нью-Йорку – англієць за походженням Артур Уїнн.
На прохання видання “New York Word” у 1913 році він вигадав нову гру, яка мала б зацікавити якомога більше читачів найрізноманітніших професій, статусів та інтересів.

Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де і надрукували кросворд 21 грудня 1913 року.

MYNIZHYN.com запитав у жителів Ніжина та гостей міста:
Чи любите ви розгадувати кросворди? Якщо так – то що це означає для вас, що це вам дає? Чи знаєте якісь цікаві, незвичні слова, завдяки кросвордам?

Ганна Ващенко (75 років)


Так – кросворди я дуже люблю розгадувати. Надихнув на це колись мій чоловік. Я тоді ще й  подумала: та, нічого йому робити! А тоді сама взялася і відчула, як це цікаво і пізнавально!
Адже кросворди досить гарно тренують пам’ять, тим більше людям мого віку. Судоку – не люблю, там просто цифри, а люблю сканворди і кросворди.
Почерпнула дуже багато слів, наприклад я не знала, як називається спідниця шотландця, вона зветься «кілт». Або, приміром, вузликове послання індійців – це «кіпу». Тоді ще цікава тваринка, яка називається «капібара».
Загалом – кросворди дуже тренують пам’ять і розширюють кругозір, плюс ти дізнаєшся багато цікавих слів і маєш заняття, яке і відволікає від турбот і тривог і розвиває тебе.
Розгадую зазвичай не повністю весь кросворд, аде відсотків на 80 і то все радію – що це гарний результат.

Олександр Воронуха (22 роки)


Я дуже любив кросворди, коли був малим. Часто помічав у бабусі на столі свіженьку газетку, де на останній сторінці червоною пастою вона їх розгадувала. Мені мама регулярно купувала в кіоску, здається, дитячий кросворд "Кузя". Я жодного тижня не пропускав, дуже цікаво було розгадати усе!
З часом, з'явилися інші проблеми і переключився на них. Для мене розгадування кросвордів було способом відволіктися від школи та тренувань, а також гарна нагода провести час з батьками, бо в "проблемних місцях" часом підбігав то до мами, то до батька за допомогою. Зараз ці журнали й газетні кросворди відійшли в затінок. На сьогодні популярні ігри на телефонах, які нагадують кросворди. Їх дуже багато різновидів. Саме в ці ігри час від часу я й граю. Особливо актуальними вони були під час зимових блекаутів у Києві, коли я навчався в університеті. Інтернету немає, світла немає, але телефон заряджений, а ці ігри не потребують Інтернету. Тож ми дружною компанією сиділи і слово за словом проходили рівні.
Також під час поїздок, наприклад, у Київ, буває зникає зв'язок в електричці, то слухаю музику і міркую над зашифрованими словами. Гарний спосіб з користю провести час, бо іноді так активує уяву й мислення, що на другий час гри закипають мізки (посміхається - авт.)

Михайло Ломоносов (27)

Чесно, ніколи не був фанатом кросвордів, але часто розгадував їх у дитячі роки. У моєму дитинстві кросворд був доволі популярним і цікавим видом відпочинку. Такий собі спосіб згаяти час з користю. У мене кросворди і їх поширеність в першу чергу асоціюються з друкованою пресою. Рідко можна було побачити газету, чи журнал без них. І, приміром, нечасто траплялося, коли ви їхали в електричці і хтось у вагоні не розгадував кросворди. У деяких людей навіть була окрема звичка - в дорогу, чи на вихідні купувати збірник з найрізноманітнішими кросвордами.
Також з кросвордами  мав справу, коли навчався в школі. Наші вчителі української та зарубіжної літератури влаштовували в кінці теми, чи семестру вікторини у формі кросвордів з іменами героїв творів, письменників, чи вивченими поняттями, які ми розгадували всім класом.
А під час навчання в університеті одним із творчих завдань для студентів могло бути - скласти кросворд. Але за це завдання мало хто зі студентів брався, бо воно потребувало посидючості і часу.
Як на мене, зараз про кросворди рідко згадують діти і дорослі, бо з’явилося безліч інших головоломок-конкурентів.

Олександр Пісоцький (50 років)


Так, кросворди розгадувати подобається. Кросворд – це особливий вид гри, який надає можливість розслабитися, відпочити і не тільки. Це достатньо дієвий фактор розвитку здібностей, гнучкості мислення, бо постійно маєш «тримати у думці декілька варіантів».
Також це постійний пошук нового, адже там багато сучасних слів, або слів дуже особливих, таких із якими ти у своєму середовищі практично не зустрічаєшся, отже, це й твоя обізнаність.
Серед тих слів, що дізнався саме з кросвордів – це ірбіс (сніговий барс), акінак (короткий скіфський меч), вивірка (білка) та й багато інших.

Ольга Рибас (70 років)


Я часто розгадую різні види кросвордів. Часто телефоную сестрі і ми просто «зависаємо» на телефоні і мудруємо ті чи інші слова і так цікаво, коли вони у нас і співпадають з правильними відповідями. Раніше я відносилась до цього с прохолодою, вірніше сказати – не любила їх розгадувати. А тепер, щоб відволікатись від тривожних думок, дізнаватися щось цікавеі т.д. Сама я їх не купую, бо пенсі маленька, то приносять сусіди чи знайомі і в газетах часто є хоч якийсь кросворд – то ж я зразу уваж ненько і «ловлю» його поглядом і ставлю ціль : розгадати хоча б половину!
***
Також деякі з ніжинців чесно призналися нам, що дуже зайняті  і кросвордами не цікавляться через брак часу. А дехто говорив, що просто не їх любить або розгадує дуже рідко.

Цікавинки до теми:
Перший кросворд був ще в 79 році нашої ери. 21 грудня відзначають його День народження

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: