Завантаження ...
banner

«Українська Швейцарія» на Чернігівщині: до дня Мезинського природного парку

«Українська Швейцарія» на Чернігівщині: до дня Мезинського природного парку фото

Ця дивовижна «Українська Швейцарія», розташована переважно на правому (високому) березі Десна, створена з метою збереження, відтворення й раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Новгород-Сіверського Полісся.

Мезинський парк – особливе місце, яке займає величезну територію площею 31032,2 га, охоплюючи 17 населених пунктів.

Його «родзинка» – звивиста Десна. Це єдина велика річка Європи без дамб і водосховищ: тільки природне русло.

Тутешні ландшафти просто зачаровують своєю красою. З високих пагорбів відкриваються неймовірні краєвиди на заплавну Десну й неосяжні луки. Значну територію займають ліси, що мальовничо розкинулися на схилах.

Заповідна територія включає кілька заказників. Серед них – ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Рихлівська Дача» (789,0 га), ландшафтні заказники місцевого значення «Мезинська Швейцарія» (154,0 га), «Криничне» (36,0 га), «Жуків яр» (118,0 га), «Зміївщина» (247,0 га), «Свердловський» (159,0 га), ботанічний заказник «Дубравка» (742,0 га), лісовий заказник «Вишенська дача» (678,0 га) та частково ландшафтний заказник «Коропський» (107,1 га).

У складі парку з 2008 року працює археологічний науково-дослідний музей ім. В.Є. Куриленка, розташований в крихітному с. Мезин. Заклад присвячений відомій Мезинській палеолітичній стоянці, вік якої оцінюється в 20 тис. років. Її виявили випадково на початку минулого століття. Тут зберігається близько 50 тисяч експонатів. Вік найдавнішого експоната 70-100 млн. років – це окам`янілості крейдяного періоду.

Завдяки клопіткій праці директора Парку Симоненко Ніни Василівни цей скарб природи став місцем масового відвідування.

Для знайомства з природним різноманіттям деснянської заплави та історичним минулим Сіверщини облаштовані прогулянково-пізнавальні маршрути – екостежки, яких на території парку декілька. Вздовж маршрутів встановлено інформаційні стенди. Відвідувачі можуть доторкнуться до древніх геологічних порід (крейда, піски прісноводного моря, водно-льодовикові відклади та лесові породи), а також скуштувати запашного чаю зі зборів місцевих лікарських трав.

Довідково. Мезинський національний природний парк було створено згідно з Указом Президента України від 10 лютого 2006 року № 122.


Джерело: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Як повідомляв MYNIZHYN, наш Ніжин буває різним: і романтичним, і сонячним, а також сумним і туманним або ж зимовим та засніженим. Цьогорічна зима щедро осипає землю снігом, а також не «скупиться» на морозні дні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: