Завантаження ...
banner
banner

Переходимо на літній час: за традицією чи потребою

Переходимо на літній час: за традицією чи потребою фото

Традиційно, два рази на рік в Україні відбувається переведення годинників: весною на годину вперед, осінню на годину назад. Хоча на цю тему існує велика кількість спірних аргументів, відмовитись від цього процесу на сьогодні неможливо.

У неділю, 31 березня, ми знову переходимо на літній час в Україні. Цього дня о третій годині ночі за київським часом стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед, до четвертої години ранку. Це означає, що нам доведеться прокинутися на годину раніше, але відтепер буде світліше ввечері.

Перехід на літній час — це не лише привід перевести годинник, але й час переглянути свої години сну та розкладу дня. Деяким людям може знадобитися трохи часу, щоб звикнути до нового режиму, тому не забудьте підготуватися до змін.

Варто зауважити, що смартфони та інші гаджети зазвичай переводять час автоматично, а от з механічними годинниками та старими телефонами потрібно буде «заморочитись» та налаштувати їх самостійно.

Для тих, хто планує поїздку у цей день, варто пам’ятати, що час відправлення та прибуття поїздів у квитках у дні пишуть уже з урахуванням переведення часу. Держпідприємство регулярно заявляє, що внесло й узгодило заздалегідь усі зміни.

Чому й досі існує практика переведення годинників?

Переведення годинників виникло у час, коли гостро постало питання економії електроенергії. Таким чином метою цього рішення було зменшення споживання електрики за допомогою денного світла. Оскільки день ставав довшим, то потреба у штучному освітленні була меншою.

На офіційному порталі Мінекономіки підкреслюють: "Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню, а в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби".

У 2020-му році Україна вже намагалася скасувати перехід на літній та зимовий час. Був опублікований проєкт Закону №4201 щодо обчислення часу в Україні, але він не отримав достатньої підтримки, тому рішення не було прийняте.

Які країни й досі дотримуються цієї практики?

Як це впливає на організм та як уникнути негативних наслідків?

Перехід на літній час може впливати на людський організм через зміни в сні, настрої, фізичному та емоційному стані:

  1. Порушення сну: Зміна годинника може порушити ритм сну, оскільки людський організм має внутрішній годинник, який регулює цикли сну. Перехід на літній час може призвести до того, що люди відчуваються більш втомленими під час перших кількох днів.

  2. Зміна настрою та емоційний стан: Недостатній сон та порушення ритму можуть призвести до змін у настрої та емоційному стані. Деякі люди можуть відчувати себе роздратованими, зневаженими або засмученими.

  3. Фізичний стан: Перехід на літній час також може вплинути на фізичний стан людини, зокрема, на її енергію та продуктивність. Відчуття втоми може призвести до меншої ефективності в роботі та виконанні повсякденних завдань.

У цілому, хоча перехід на літній час може призвести до тимчасових змін у настрої, сні та фізичному стані, більшість людей зазвичай адаптуються до нового режиму протягом декількох днів або тижнів.

Щоб уникнути негативних наслідків переходу на літній час і забезпечити плавний перехід дотримуйтеся цих порад:

  1. Плануйте заздалегідь: Заздалегідь переведіть годинник на годину вперед у вечір попереднього дня, щоб ваш організм мав додатковий час адаптуватися.

  2. Підтримуйте режим сну: Намагайтеся лягати спати та прокидатися в одному та ж самому часі, щоб зберегти стабільність свого циркадного ритму.

  3. Підтримуйте здоровий образ життя: правильне харчування, регулярну фізичну активність та відпочинок.

  4. Обмежте вживання кофеїну та алкоголю: У період адаптації до нового режиму намагайтеся обмежити споживання кофеїну та алкоголю, особливо ввечері, щоб полегшити засинання.

  5. Отримуйте достатню кількість сну: Намагайтеся вчасно лягати та спати не менше восьми годин на добу.

  6. Використовуйте природне світло: Відкривайте штори або виходьте на свіже повітря вранці, щоб сприяти природній регуляції вашого циркаднного ритму.

  7. Будьте терплячими: Пам'ятайте, що адаптація до змін може зайняти кілька днів або навіть тижнів. Дозвольте своєму організму пристосуватися до нового режиму поступово.

Раніше MYNIZHYN писав: Перехід на літній час: правила переведення годинників

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: