Завантаження ...
banner

Спалювання листя, трави і бур’янів: скільки штрафів вже сплатили ніжинці

В Україні щороку навесні й восени починається сезон паління сухої трави, листя й гілок дерев, попри те, що це заборонено.

За такі дії загрожують штрафи та кримінальна відповідальність. Про це українцям нагадали у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

MYNIZHYN.com дізнавався, яка кількість випадків спалювання відходів і залишків сухої рослинності була зафіксована у Ніжині за 2022-2023 роки? Яка була накладена сума штрафу за дані порушення?

На наш інформаційний запит до Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області, ми отримали такі дані.

У період 2022-2023 років у Ніжинському РУП ГУНП в Чернігівській області було зареєстровано 10 випадків спалювання відходів і залишків сухої рослинності на території Ніжинської ОТГ.

Накладена сума штрафу за дані порушення становила 2 040 грн.

Читайте також: На Ніжинщині горіли житлова будівля та господарський будинок: що відомо

Чому не можна палити сухе листя і траву?

Спалювання трави і листя тільки шкодять родючості ґрунту.

Шкода від спалювання трави і листя для здоров’я

Під час спалювання листя, трави і бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню із листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров'ям та розвитком, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Шкода для довкілля

Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин, зазнають пошкоджень нижні частини дерев і кущів, верхні частини їхнього коріння. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі, а то і вчетверо.

У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби. Під час сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: вони згорають або задихаються. Потім на згарищах часто знаходять згорілі пташині гнізда зі слідами яєць, обгорілих равликів, гризунів, дрібних ссавців.

Що робити з сухими листям, травою і бур’янами

В ДСНС України радять опале листя, суху траву і бур’яни не палити, а компостувати. Коли листя перегниває, то стає добривом і до ґрунту повертаються всі необхідні для родючості речовини.

Нагадаємо, за спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн.

Раніше MYNIZHYN.com писав про те, що за добу на Чернігівщині сталося 10 пожеж: горів житловий будинок та суха трава

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: