Ніжинці розповіли, як проводять вихідні (ОПИТУВАННЯ)

Війна вплинула на кожного з нас, дуже часто у людей виникає питання «Чи доречно відпочивати під час війни?». Та немає на світі людей з вічним двигуном, будь-яка енергія має здатність закінчуватися. Тому особливо важливо вчасно перепочити, щоб не вигоріти. У кожного свій спосіб для розвантаження, у когось він активний, а в іншого максимально спокійний.

Війна вплинула на кожного з нас, дуже часто у людей виникає питання «Чи доречно відпочивати під час війни?». Та немає на світі людей з вічним двигуном, будь-яка енергія має здатність закінчуватися. Тому особливо важливо вчасно перепочити, щоб не вигоріти. У кожного свій спосіб для розвантаження, у когось він активний, а в іншого максимально спокійний.

Журналісти MYNIZHYN.com вирішили поспілкуватися з ніжинцями та гостями міста і з’ясувати  як вони відпочивають у вихідні? Які мають сімейні традиції для вихідних днів? Що допомагає розважитися/розслабитися у цей непростий час?

Наталія Парубець (48 років, ніжинка, прибиральниця)

Я обожнюю квіти, доглядаю за ними. Коли щось саджаю, то відпочиваю таким чином. На свята збираємося родиною за одним столом, по можливості можемо прогулятися містом. Зараз така ситуація в країні, що далеко й не поїдеш, та й настрою на повноцінний відпочинок немає.

Ярослава Сидоренко (42 роки, ніжинка, бухгалтер)

 Влаштвуємо вечірні прогулянки біля р.Остер, ходимо з дітьми до університету ім.Миколи Гоголя на спортивний майданчик. Там займаємося легким спортом, розминаємо м’язи. Мені допомагає відпочити і почерпнути натхнення відвідування хору «Червона калина» у Ніжинському міському будинку культури. Брали участь у благодійних концертах на яких збирали кошти для наших захисників.

Ольга Миколаївна (54 роки, ніжинка, диспетчер)

Чаювання з подругою допомагає відпочити, відволіктися від турбот. Із рідними любимо поїхати на пікнік, на шашлики, але останнім часом, то давно було. Кожна зустріч з моїми дітьми та внуками цінна для мене.

Олег (49 років, ніжинець, сторож)

Робота у майстерні допомагає мені розслабитися. Я сам столяр, можу виготовити столи, ліжка, двері та що завгодно з дерева. Вип’ю чашечку кави, піду попрацюю і вже на душі легше. Можемо виїхати сім’єю  у с.Зруб, там є зона відпочинку на природі.

Гомоляко Андрій Олексійович (44 роки, ніжинець, заступник начальника КП «ВУКГ» з питань прибирання вулиць)

Зробити добру справу для міста, провести еко-толоку разом зі своєю сім’єю та небайдужими мешканцями – мій спосіб відпочинку. Нещодавно прибирали територію поблизу озерця, що знаходиться біля «Сільпо». Потім коли прогулювався біля нього, то отримував насолоду, задоволення від того, що воно чисте, від результатів проробленої праці. Загалом, віддаю перевагу активному відпочинку, можемо сім’єю грати у волейбол, їздити на риболовлю, виїхати на природу та приготувати на багатті смаколики. Також, я реалізовував проекти з установлення дитячих спортивних майданчиків для різних вікових категорій (біля 15 школи є такий). Довгий час я працював вчителем, тому і зараз стараюся залучати підростаюче покоління до проведення відпочинку з користю та без алкоголю.

Раїса Шовкун (42 роки, ніжинка, учителька історії та правознавства)

Не дивлячись на щільний графік і специфіку професії ти, як вчитель намагаєшся знайти хвилинки щастя і відпочинку зі своєю родиною. Нажаль, на сьогоднішній час цих хвилинок дуже мало, але все ж таки знаходиш. У нас прекрасне місто з багатою історією. Куди не завела вуличка, відчуваєш слід минулого. Разом з родиною ми прогуляємось вулицями і скверами різного міста. Саме тоді помічаєш неперевершені елементи забудови, бо у будні ми завжди спішимо, біжимо і не помічаємо тієї краси, яка навколо нас.  На вихідних ми можемо поїхати на природу, просто відпочити від буденності. Хотілося б, щоб у нашому місті діяли належні заклади відпочинку для дітей, як раніше була "Вітамінка", куди приходили і смакували найсмачніше морозиво, сік і тістечка.

Можливо вам буде цікаво: Як повідомляв MYNIZHYN, на сторінках наших соцмереж ми запитали читачів, як часто вони користуються послугами психологів та чи користуються взагалі. Як відповідали ніжинці — читайте у матеріалі.

Василь Степанович (64 роки, ніжинець, пенсіонер)
Мені зараз не до відпочинку з тією пенсією яку платять. Проводжу вільний час на дачі, саджаю огородину. Коли що добре вродить, то радію. Можна і собі лишити і вийти продати, копійка буде.

Сергій (44 роки, ніжинець, торговий представник)
Зараз сім’єю нікуди не виїжджаємо, проводимо час з родиною, яка лишилася в Ніжині. Допомагає відволікатися і відпочивати малювання. У мене фах народно-художня творчість, я за цим напрямком не працюю, але він лишився як хобі. Повну вищу освіту не отримав, бо пішов до армії, а після вже не було часу навчатися далі. Роблю різні вироби для волонтерів, вони їх продають і збирають ці кошти для закриття нагальних потреб наших військових.

Оксана (21 рік, ніжинський район, студентка НДУ ім.М.Гоголя)
На вихідні часто їду до своїх рідних в село під Ніжином. Коли лишаюся і є вільний час, то ввечері прогулюємося з подружками по місту. Можемо влаштувати імпровізовану фотосесію, попити кави і погомоніти між собою. Давно мрію про поїздку на море, але війна і всі негаразди, не до цього.

Аліна ( 26 років, ніжинка, майстриня манікюру)
Живу роботою і на вихідних. Я втомлююся звісно ж, бо зараз пішла пора педикюрів. Та бажання постійно вдосконалюватися, слідкую в соціальних мережах за трендами нейл  сфери. Прийду додому, то сил майже не лишається, просто замовляю фаст-фуд, вмикаю серіальчик і так відпочиваю.

Руслан (40 років, ніжинець, фрілансер)
У мене є домашній улюбленець Чарлі, то я відпочиваю, коли виходимо з ним на прогулянку містом. Кудись далеко їхати настрою немає, самі розумієте.

Отже, для відпочинку не обов’язково вирушати у далеку подорож. Просто дозвольте собі зустрічатися з родиною та займається улюбленою справою, не гайте життєвий час і уважно слідкуйте за своєю енергетичною батарейкою та вчасно підживлюйте її. Звичайно ж, не забувайте донатити для ЗСУ!
                                        

Раніше ми писали: Чи подобається людям проживати та гостювати у Ніжині — ми запитали

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: