Завантаження ...
banner

Батьківство у період війни: чи готові ніжинці стати батьками

Батьківство у період війни: чи готові ніжинці стати батьками фото

Батьківство — це завжди відповідальність. Крок, на який зважитися може не кожен. Сьогодення таке, що певний страх стати батьками, відсутність необхідних знань про виховання дітей, про правильних догляд, посилює постійне відчуття небезпеки, адже України в стані війни...

Журналісти MYNIZHYN вирішили запитати ніжинців, чи вплинула широкомасштабна війна на ваше бажання стати батьками, та прослідкувати динаміку народжуваності в Ніжині за попередні роки.

Нагадуємо, що ви можете брати участь в опитуваннях на наших сторінках у соцмережах. 

Опитування в Facebook


Фото: Опитування в Facebook

Опитування в Telegram


Фото: Опитування в Telegram

Опитування в Viber


Фото: Опитування в Viber

Опитування в Instagram


Фото: Опитування в Instagram

Результати

Оглянувши результати опитуваннь, можна дійти висновку, що війна має безпосередній вплив на бажання ніжинців стати батьками, проте є сміливці, котрі навіть в такий скрутний час наважилися народити дітей. Також варто підкреслити, що багато респондентів не планують ставати батьками взагалі, і це дуже прикро...

Яка ситуація з народжуваністю в Ніжині

Оскільки результати опитування досить невтішні, наші журналісти вирішили дослідити, скільки діток народилося в Ніжині за попередні роки та яка статистика за поточний.

За 2021 рік у Ніжинському міському пологовому будинку відбулося 807 пологів, народилося 817 немовлят, зокрема 10 пар близнюків. З'явилося на світ 438 хлопчиків та 379 дівчаток.

За 2022 рік у Ніжинському міському пологовому будинку відбулося 747 пологів і з’явилось на світ 757 немовлят, з яких десять двійнь, як і в 2021 році. За цей рік маємо 369 хлопчиків та 388 дівчаток.

За 2023 рік у Ніжинському міському пологовому будинку відбулося 650 пологів і з’явилось на світ 656 немовлят, з яких шість двійнь. За рік маємо 315 хлопчиків та 341 дівчинку.

За період з 01.01.2024 по 01.06.2024, у Ніжинському міському пологовому будинку з’явилось на світ 287 немовлят, з них — 146 хлопчиків та 141 дівчинку.

Динаміка народжуваності в місті — регресивна. Маємо надію, що в цьому році ситуація зміниться...

Так тільки в Ніжині, чи це загальний тренд?

Ні, Ніжин — не виключення. Згідно даних Опендатабот, аналітики зазначають, що показники народжуваності в Україні знижуються аж з 2013 року — приблизно на 7% на рік, але повномасштабна війна призвела до того, що нині найбільший спад народжуваності за часи незалежності. Одного разу показник народжуваності падав на 12% за рік. Це припало на 2015 рік, котри також пов'язаний з воєнними діями. За 2023 рік, в середньому, на місяць народжувалося 16,1 тисячі дітей. Для порівняння, до повномасштабної війни народжувалося 21-23 тисяч дітей на місяць.

Поділіться досвідом батьківства у коментарях під нашим постом у мережі Facebook. Можливо, ваші слова надихнуть якесь подружжя на звершення... Буває по-різному.

Нагадуємо, раніше ми писали: Майже 3000 осіб за два роки: донація крові в Ніжині

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: