Наразі заклади освіти, які перебувають у 20-кілометровій зоні, не можуть повноцінно здійснювати навчання. Зокрема, очно здобувати середню освіту мають можливість діти лише в 162 навчальних закладах області, що становить 41% загальної кількості. Якщо брати заклади дошкільної освіти, то з 399 закладів 76 перебувають на так званому "простої" або призупинили свою діяльність, оскільки не можуть забезпечити повну безпеку своїм відвідувачам.
Наразі заклади освіти, які перебувають у 20-кілометровій зоні, не можуть повноцінно здійснювати навчання. Зокрема, очно здобувати середню освіту мають можливість діти лише в 162 навчальних закладах області, що становить 41% загальної кількості. Якщо брати заклади дошкільної освіти, то з 399 закладів 76 перебувають на так званому "простої" або призупинили свою діяльність, оскільки не можуть забезпечити повну безпеку своїм відвідувачам, — розповідає ЧеLine.
«На облаштування укриттів цього року сума значно зросла, якщо торік було 57 млн, то цьогоріч 152 млн було виділено, і зараз ми переходимо до того, що вже затверджено перелік проєктів на цю суму», — Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Проте попри війну, діти Чернігівщини успішно продовжують навчатися.
«Майже 5500 випускників 11 класів випустилися цього року, з них майже 10% отримали медалі срібні або золоті, тобто з відзнакою завершили навчання. 411 – золоті, 125 – срібні. Якщо порівняти з довоєнним періодом, то кількість медалістів зросла», — Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Унаслідок війни зменшилася кількість дітей, які здобувають освіту в України та загалом на Чернігівщині. Це пов’язано з міграцією людей за кордон.
«Під час повномасштабного вторгнення 2022 року виїхали приблизно 14 тисяч дітей, багато повернулися, але на сьогодні 7500 дітей залишаються за кордоном і навчаються в українських школах, а також у навчальних закладах тієї країни, де вони перебувають», — Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Для українських дітей за кордоном Міністерство освіти України розробило спеціальну програму навчання.
«Діти, які навчаються за кордоном, в онлайн-режимі здобувають знання саме українського компонента – це історія України, українська мова, література. Тобто скорочений варіант, щоб не навантажувати дітей, які навчаються за кордоном», — Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Наразі ми спостерігаємо сумну тенденцію із закриттям шкіл, зокрема в селах області. За 24 роки їх кількість зменшилася більше ніж на половину. Наразі на Чернігівщині 36% навчальних закладів середньої освіти – малокомплектні, в 37 із них кількість учнів становить менше як 60. Поки що доля таких закладів невідома.
Журналіст: Оксана Замятіна
Оператор: Сергій Бутько
Як повідомляв MYNIZHYN, 31 травня у Чернігові відбулися громадські обговорення на тему "Реформа профільної середньої освіти: Чернігівська область" за інціативи Міністерства освіти і науки України у партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE "Децентралізація для розвитку демократичної освіти".