Завантаження ...
banner
banner

Обережно, напередодні свят активізувалися інтернет-шахраї

Перед Новорічними святами зловмисники пропонують довірливим громадянам купити нібито конфіскований товар з США за досить привабливими цінами. Ті, хто повірив пройдисвітам, залишилися і без грошей, і без омріяних норкових шуб

Перед Новорічними святами зловмисники пропонують довірливим громадянам купити нібито конфіскований товар з США за досить привабливими цінами. Ті, хто повірив пройдисвітам, залишилися і без грошей, і без омріяних норкових шуб та ювелірних прикрас. Про це повідомляє Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

В Інтернет-просторі фіксується підвищена активність різного роджу пройдисвітів, які використовують в своїх злочинних цілях бажання громадян зекономити на подарунках до Новорічних свят.
 
Так, декілька чернігівців купилися на «фантастичний розпродаж» норкових шуб в Інтернеті. От тільки автори оголошення висували одну принципову умову - стовідсоткова передоплата за товар.
 
Декілька жінок вирішили побалувати себе вишуканими обновками і перерахували гроші. В результаті спокуса дешевого хутра лишила жінок без заощаджень. На рахунки шахраїв вони перерахували чималі суми — від 4 до 6 тисяч гривень, а обіцяної норкової шуби так і не дочекалися.
 
Зрозумівши, що їх ошукали, звернулися до поліції, там з’ясувалося, що їх випадок далеко не поодинокий. Адже хутро, мобільні телефони, весільні сукні та ювелірні прикраси - улюблена приманка шахраїв.
 
Багато чернігівців напередодні свят Інтернет-аферисти залишили не тільки без хутра. Потерпілі пишуть заяви, що не отримали телефонів, дорогих цуценят, а замість золотих прикрас із камінцями їм вислали звичайну біжутерію.
 
Наприклад, шахраї пропонували норкову шуба за 4 з половиною тисячі гривень. Обіцяли підібрати на будь-який зріст та комплекцію. На питання покупців про аж занадто демократичну ціну продавці пояснювали, мовляв, що хутро - це конфіскований товар зі Сполучених Штатів Америки. Оголошення про «фантастичний розпродаж» шуб можна було знайти на багатьох Інтернет-майданчиках безкоштовних оголошень.
 
Потенційним жертвам зловмисники охоче розповідали про принади конфіскованого хутра. Казали, що мають склади на кордоні з РФ, попереджали, що це далеко, але запрошували приїхати пересвідчитися. Та як тільки пильні покупці погоджувалися приїхати, під любим приводом відкладали чи переносили зустріч.
 
Якщо ви потрапили в подібну ситуацію і сумніваєтеся в продавцях, пропонуйте зв’язатися у скайпі. Нехай вам покажуть номер власної банківської карти, паспорт, нехай підтвердять, що ця особа дійсно тот самий продавець. Шахраї, як правило, блокує власну Інтернет-сторінку чи міняє телефон.
 
Поліція радить громадянам, які звикли купувати в Інтернеті, бути особливо пильними особливо напередодні свят.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі