На Чернігівщині зареєстрували тяжкий випадок лептоспірозу. Небезпечну хворобу діагностували у жительки села Спаське Сосницької громади. Діагноз підтверджено лабораторією особливо небезпечних інфекцій.
Про це повідомляє Сосницька громада.
Захворювання може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту та навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу. Серед симптомів: головний біль та біль у м’язах, блювання та діарея, озноб, жовтяниця, почервоніння очей та висипання. Водночас захворювання у людини може протікати безсимптомно.
Від людини до людини лептоспіроз не передається.
Лептоспіроз – це інфекція, яка передається від тварин до людей. Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.
Від зараження до перших симптомів минає від двох днів до чотирьох тижнів. Лептоспіроз зазвичай починається з різкого підняття температури тіла – саме тому його дуже легко сплутати з ГРВІ: грипом чи COVID-19.
Заразитися лептоспірозом можна через:
- контакт із сечею (або іншими біологічними рідинами, крім слини) інфікованих тварин,
- контакт із водою і ґрунтом, забрудненими сечею інфікованих тварин,
- вживання їжі або води, забруднених сечею інфікованих тварин.
- під час купання в заражених водоймах, риболовлі, на територіях, що зазнали повені, під час догляду за хворими і інфікованими тваринами тощо.
Як уникнути лептоспірозу?
- уникайте водойм, в якості води в яких ви не впевнені, не рибальте в них;
- вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, робіть це регулярно;
- уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
- проводьте дератизацію приміщень за першої потреби.
- Лікування необхідно розпочати негайно, адже захворювання швидко прогресує.
Нагадаємо, 16 липня на Чернігівщині в одному з приватних господарств у селі Пилипча Ріпкинської громади виявили африканську чуму свиней.