Вирощуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою – про це розповідає Алла Постернак, майстер декоративного розсадника Ніжинської філії ДП «Ліси України», пише Північний лісовий офіс.
Фото: Алла Постернак. Джерело: Північний лісовий офіс
Пані Алла в лісовій галузі вже понад 30 років. Працювати у Берестовецьке лісництво прийшла одразу після закінчення університету.
Розсадник для неї це більше, ніж робота – це справа її життя. Зараз тут зростає 25 порід, як декоративних, так і лісоутворюючих порід, серед яких і молоді дуби з закритою кореневою системою.
"Вирощування дубів із закритою кореневою системою має багато переваг", – розповідає пані Алла. – Цей метод дозволяє уникнути травмування коренів під час пересадки, що значно підвищує відсоток приживлюваності рослин. Процес вирощування починається з підбору насіння. Для цього восени відбираємо найкращі жолуді з сильних та здорових дерев. Ми закладаємо їх на зберігання, а восени дістаємо й обрізаємо, щоб подивитися на якість. Наприкінці березня набиваємо касети спеціальним субстратом і садимо туди жолуді. В одній касеті 40 посадкових місць – один жолудь в одну комірку. На початку квітня касети виносять у теплицю, де вони зростають й набираються сил".
Головна запорука росту молодих рослин – це догляд, без турботи лісівників вони не зможуть вирости здоровими та сильними. Молоді сіянці необхідно «підгодовувати» добривом, поливати як мінімум 1 раз на добу і захищати від шкідників.
Зараз у розсаднику Ніжинської філії зростає майже 50 тисяч сіянців дуба. Ще є резерв у кількості 22 тисяч 300 штук з минулого року. Вже цієї осені рослини "переїдуть" жити до лісу, щоб одного дня стати дорослими й продуктивними насадженнями.
Нагадаємо, у Ніжині розпочали проєкт з озеленення Скверу Героїв з меморіалом героям-захисникам. Він здійснюється коштом громадського діяча, одного із ініціаторів створення цього комплексу Антона Геращенка, який надав 160 тисяч гривень для втілення перших кроків з озеленення.