Зараз звичайним букетом квітів уже нікого не здивуєш – хоч би якими різноманітними чи екзотичними вони не були, та і зав’януть швидко. Інша справа – букети з мила: красиві, ароматні, з тривалим терміном використання, ще й практичні. Про своє захоплення – виготовлення таких букетів – розповіла Юлія Давиденко.
Зараз звичайним букетом квітів уже нікого не здивуєш – хоч би якими різноманітними чи екзотичними вони не були, та і зав’януть швидко. Інша справа – букети з мила: красиві, ароматні, з тривалим терміном використання, ще й практичні.
Про своє захоплення – виготовлення таких букетів – розповіла MYNIZHYN Юлія Давиденко.
– Розкажіть, будь ласка, про себе. Хто ви за освітою, ким працюєте?
– Мені 28 років. Заміжня, маю двох чудових донечок: 1 рік і 5 років. Проживаємо в селі Володькова Дівиця, чоловік працює, а я – мама в декреті. Навчалася в Бобровицькому коледжі за спеціальністю «бухгалтерський облік». За професією майже не працювала – не лежить душа до бухгалтерії. До декрету працювала в Київському метрополітені старшим касиром.
– Як довго займаєтесь миловарінням? Розкажіть, з чого все почалося.
– Почала займатися 20 лютого 2022 року. Придбала в інтернеті набір для початківців-миловарів. Там була основа, барвники та форма. Спочатку навчалася за відеоуроками на YouTube, переглянула багато відео. Перші спроби були невдалими, бо не знала, скільки часу потрібно для застигання мила. Але коли все почало виходити – перший букет, з’явилися замовлення – я занурилася в цей процес з головою! Зараз приєдналася до клубу миловарів, де нас навчають, як правильно складати квіти, щоб букет виглядав естетично.
Фото: Майстриня Юлія Давиденко /Джерело: з архіву майстрині
– Чому обрали напрям флористики?
– Мені чоловік на день народження подарував букет троянд у велосипедному кашпо, і в мене виникла думка: чому б не спробувати робити такі букети самій? Я виношувала цю ідею півроку, а потім наважилася.
– Пам’ятаєте свій перший виріб? Яким він був?
– Так, це був букет у чашці, з троянд та півоній. Оскільки в наборі для миловара була прозора основа, квіти вийшли немов скляні. Але тоді він здавався мені найгарнішим. А зараз дивлюся на фото того букету й думаю: як він міг мені подобатися?
– Скільки часу займає створення одного такого букетика?
– Від одного до трьох днів, бо квіти спочатку треба залити, просушити, а потім скласти гарний букет. Це залежить від кількості та складності квітів. А якщо це букет у гіпсовому кашпо, то треба ще залити гіпс, висушити, пофарбувати, полакувати, щоб усе виглядало гарно. Тож можна сказати, що мої вироби повністю зроблені власноруч, адже горщики з гіпсу теж роблю сама. Але я завжди намагаюся працювати не тільки швидко, а й якісно, щоб мої клієнти були задоволені. Іноді корзинки під букети плету з паперової лози, переважно взимку.
Фото: Процес і результат створення букету з мила/ Джерело: з архіву майстрині
– Де берете матеріали для своєї творчості?
– Замовляю у перевірених інтернет-магазинах. Люблю, щоб мої вироби не тільки гарно виглядали, але й приємно пахли, тому відповідально підходжу до вибору ароматизаторів.
– Як близькі ставляться до вашого захоплення?
– Усім подобаються мої букети, часто замовляють їх на подарунки. Моя старша донька завжди проситься допомогти, інколи дозволяю змішувати основу з барвниками. У школі в мене були проблеми з малюванням, тому дивуються, як я зараз роблю такі букети. Перед великодніми святами роблю свічки з кольорової вощини, а також мрію навчитися робити свічки з соєвого та пальмового воску.Я щаслива, що можу радувати оточуючих своїми виробами.
[GALLERY-596]
Раніше ми писали: Патріотична клумба з янголами та Божою Матір'ю: Людмила Ободовська про те, як творилася краса в Ніжині