Ніжинець Богдан Нещерет створив на своєму подвір'ї систему з альтернативних джерел енергії. Це — сонячний колектор для нагріву води, вітряк та панелі. З його слів, займатися цим почав у 2014 році. Тоді це було його хобі.
Ніжинець Богдан Нещерет створив на своєму подвір'ї систему з альтернативних джерел енергії. Це — сонячний колектор для нагріву води, вітряк та панелі. З його слів, займатися цим почав у 2014 році. Тоді це було його хобі, розповідає Суспільне Чернігів.
"Коли почалося повномасштабне вторгнення, я зрозумів, що вже треба розширювати систему до певних критеріїв. Якщо буде блекаут, мережу повністю вимкнуть, то в мене є запас акумуляторів на 9 кВт".
Якщо споживати 3 кВт на день, каже чоловік, цього запасу може вистачити на три дні. Він розповідає, що з дитинства любив щось майструвати, а за освітою — інженер-механік.
"Працював електриком в Києві. Проводки, проводки, так воно й пішло. І на цей момент вилилось у таку, скажімо, немаленьку систему. Вона і не велика, але повністю забезпечує будинок енергією".
Фото: Систему, яка забезпечує будинок Богдана енергією. Джерело: Суспільне Чернігів
Чоловік пояснює: система побудована так, що все є взаємозамінним.
"Якщо, наприклад, не буде у нас сонця – є вітер. Якщо вітру не буде – є звичайний бензогенератор, який можна завести й запустити".
У господарстві чоловіка також є сонячний колектор для нагріву води.
"У мене колектор на 240 літрів. Цього нам вистачає повністю. Якщо у нас сім'я складається з шести людей, тобто кожному помитися, помити посуду, всі хатні справи і ще є надлишок гарячої води".
За словами Богдана, ця система обійшлася йому приблизно в 140 тисяч гривень.
Під час створення системи, ділиться чоловік, він щось шукав в Інтернеті, щось вигадував сам.
Як повідомляв MYNIZHYN, Денис Ворона з Ніжина взяв першим кредит під 0% на купівлю сонячних панелей. "Ухвалив рішення взяти кредит для сонячної станції для забезпечення власного житла", — каже енергоменеджер.