Завантаження ...
banner

На Сумщині 82-річний пенсіонер встановив вітряну електростанцію

На Сумщині 82-річний пенсіонер встановив вітряну електростанцію фото

82-річний пенсіонер з Шостки В’ячеслав Медведков на власному подвір'ї встановив вітряну електростанцію. Останні 10 років для потреб домогосподарства В'ячеслав отримує електроенергію від виробу, який змонтував власноруч. 

Вперше створив таку електростанцію у 2012 році, а коли влітку 2023 року вітряки пошкодив буревій — почав монтувати нові вітряки. На скільки вистачає потужностей такої вітрової електростанції, чоловік показав кореспондентам «Суспільного».


Фото: В'ячеслав Медведков. Джерело: Скриншот

«Тридцять років тому почав гадати приблизно, як я буду це робить. І у 2012 році я почав будувати цей вітряк – вітряк карусельного типу, — розповів винахідник журналістам. - Крану ніякого не було, це я самотужки і син допомагав. Драбина, монтажний пояс, я сам варив, син подавав. Зробив, у серпні цього року буде 10 років, як у мене він крутиться».

Пан В’ячеслав говорить, що вітряна електростанція допомогла його родині взимку 2022 -23 років, коли були масові відключення електроенергії.

«Я вам скажу, що на 230 чи 240 метрів першого і другого поверху моєї хати потрібно 25 кіловатів, а цей дає лише два кіловати, тобто цей вітряк для опалення недостатній, а для комп’ютера, для телевізора, для освітлення світлодіодними лампами нормально, можна», — говорить пан В’ячеслав.

Торік влітку вітряк пошкодив буревій, який пронісся Шосткою. Наш співрозмовник не став відновлювати пошкодження, а почав монтувати на подвір’ї нові вітряки - легші в обслуговуванні.

«Став собі робити черговий вітряк, а зараз третій роблю. Я так подумав, що редуктори та мультиплікатори – це дуже складно, а тому вирішив зробити пропелерного типу, який дає більше обертів», — додає чоловік.


Фото: Син винахідника Олександр Медведков розповідає, допомагав батькові робити важку роботу. Джерело: Скриншот

«Мені сподобалась нова схема вітрячка оцього, бо конструкція легка і монтувати і обслуговувати вітряк легше, ніж отой великий. Зараз батько працює над створення більш потужного вітряка і крила вже сам робить. Важку роботу я допомагав, а всі інше він робив сам: і зварював, і як верхолаз він підіймався туди», — говорить пан Олександр.


Фото: Вітряна елктростанція В'ячеслава

Весь вільний час В'ячеслав витрачає на своє захоплення. Його дружина чоловіка Віра коментує це так:

«Я підтримую, хоч це і не завжди легко, бо часто хочеться кудись піти, а він: мені це треба робить, ось мені це треба паяти… Кожного дня то на 200, то на 300 гривень все замовляє в інтернеті через ОЛХ. Коли отримує, радіє… Підтримую, куди мені діватись?».

Вивчав питання встановлення вітряних електростанцій доктор технічних наук Микола Сотник. За його словами, якщо на висоті 60 метрів розмістити лопаті, то у порівнянні з генерацією сонячної енергії, вітряки виробляють вдвічі більше.

«Тут ще є чисто екологічна проблема і безпекова. Ну, підняли ви на 60 метрів, і що це за будова в селі чи в місті, а якщо вона впаде. Тобто є проблема захисних зон, потім ще інфразвуки, які виникають при обертанні лопатей. Ми виїжджали на місця і дивилися, де можна їх поставити, то на краю населеного пункту або в полі – це все можна робити», — додає науковець.

Зупинятись на досягнутому, говорить В’ячеслав Медведков, не планує. Нині сподівається втілити в життя ще одну свою ідею — винайти вічний двигун.

Як повідомляв MYNIZHYN, ніжинська майстриня вишиванку творить з любов'ю, вкладаючи у кожен візерунок сенс, щирі думки і душу. Жінка вишиває хрестиком уже 50 років. Ще коли маленькою, мама їй у спадок передала свої знання.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: