Завантаження ...
banner

Ніжинські активісти впіймали «на гарячому» незаконних продавців піску

Цього тижня величезні вантажівки з піском, які нескінченним потоком курсували Ніжином, привернули увагу активістів об’єднання „Самопоміч” та „Ніжинського антикорупційного бюро”.

Цього тижня величезні вантажівки з піском, які нескінченним потоком курсували Ніжином, привернули увагу активістів об’єднання „Самопоміч” та „Ніжинського антикорупційного бюро”.
 
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомив голова “Антикорупційного бюро” Михайло Булигін.

 

“Оскільки в межах району законного кар’єрного видобутку піску не ведеться, а авто доволі швидко роблять завантаження, то виникло цілком слушне питання - звідки пісок?” - написав Михайло Миколайович

Активісти почали спостерігати за ваговозами. Вони прослідкували до кінцевого пункту призначення за вантажівками й виявили отримувача - цілком законне солідне підприємство “Райавтодор”.
 
За документами підприємство мало отримати 1200 тонн піску. А постачальником корисних копалин була особа, яка орендує в Ніжинському районі землю і має право на проведення земельних робіт з метою створення ставка під риборозведення. До того ж, ця особа - депутат Ніжинської міської ради.
 
Саме з його ділянки й видобувається «кварцове золото».
 
Відповідно до Українського Законодавства, під час проведення таких робіт орендатор не має права продавати ні землі, ні піску, ні глини, бо вони є власністю держави.

За плутаними поясненнями представників орендаря на машинах з орендованої ділянки мало вивозитись сміття. За документами, які вони надали правоохоронним органам підприємство-покупець «Облавтодор» мало отримати 1200 тонн.

Навіщо “Облавтодору” “сміття” з кар’єру під Зайцевими соснами ще й в такій кількості тепер будуть з’ясовувати правоохоронці.
Міліція оглянула машини, кар’єр і склала протокол.
 
Михайло Булигін із іншими активістами-колегами звернулись до райдержадміністрації за поясненням.

“Звернення до РДА ситуації не прояснило. Схоже на те, що адміністрація знала про незаконний видобуток, але чомусь жодних заходів не приймала”, - розповів Михайло Миколайович.
 
“Відсутність законного кар’єру з видобутку піску спонукає кмітливих підприємців знаходити вихід. Хтось возить пісок вночі по 2-3 машини, щоб працювала власна фірма, а хтось і не ховається. Між тім кошти які так необхідні району рік за роком осідають у чиїхось кишенях. А могли б використатися на освіту в районі чи, наприклад, в медицині”, - пояснював М. Булигін.
 
“Самопоміч” та “Ніжинське антикорупційне бюро” й надалі будуть слідкувати за розвитком подій та інформувати мешканців міста і району.

uezd.com.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: