Завантаження ...
banner

Міський голова розповів про бюджет міста, пільгові перевезення та проблеми ЖКГ

9 лютого наприкінці робочого дня відбулася прес-конференція ніжинського міського голови Анатолія Лінника. У короткому вступному слові ніжинський очільник зосередив свою увагу на міському бюджеті і наголосив на дефіциті коштів.9 лютого наприкінці робочого дня відбулася прес-конференція ніжинського міського голови Анатолія Лінника. У короткому вступному слові ніжинський очільник зосередив свою увагу на міському бюджеті і наголосив на дефіциті коштів.


Представників ЗМІ міста, що були присутні на зустрічі, передусім цікавило питання на які ризики готовий бюджет Ніжина. Вагому його частину було віддано на фінансування профтехоствіти, що багато хто вважає помилковим.

Міський голова повідомив, що готується ряд звернень до Президента України, Кабінету міністрів та Міністерства освіти та науки України про те, що міський бюджет не спроможний брати на себе фінансування профтехоствіти. Але у Ніжині було виділено кошти на зарплати освітянам, стипендії студентам та оплату господарських потреб ПТУ.

"НіжинТеплоМережі" рятувати не будуть
 
Наболілим питанням для містян виявилася ситуація з підприємством "НіжинТеплоМережі". Міський очільник наголосив, що органи місцевої влади не мають боргу перед цією організацією. А з міського бюджету було виділено кошти на придбання котлів для наступних опалювальних сезонів. Також Анатолій Лінник прогнозує, що постане питання про зміну компанії, що постачатиме місту тепло та гарячу воду та відмовиться від послуг  "НіжинТеплоМережі".

За скільки будуть їздити пільговики
 
Ключовим питанням стало перевезення пільгових пасасажирів. Нагадаємо, у місті 15 тис. пільговиків, а за рішенням виконавчого комітету з 1 лютого вартість проїзду для пільгових категорій населення становить 2.5 грн. Міський голова розповів, про те що він веде перемовини з перевізниками, щоб зменшити вартість проїзду до 2 грн. Водночас зазначив, що перевізникам заборговано з міського бюджету кошти за перевезення пільговиків за два місяці нинішнього року.

ЖЕКи чи ОСББ
 
З 1 липня припиняють своє існування ЖЕКи і всі будинки міста мають організуватися у ОСББ чи перейти на баланс міської влади. Своє основне завдання міська влада зараз вбачає у підготовці комунальних підприємств до цього реформування. Подальшу долю ЖЕКів мер вбачає у продовженні їхньої діяльності, як комунального підприємства, а вже від того наскільки вони будуть прибутковими і залежить їхня доля. Проте, було констатовано, що зараз ЖЕК не може конкурувати з приватним підприємством.

Будівництво у місті

За повідомленням очільника міста у місті ведеться будівництво ряду об'єктів промислового значення, на трьох земельних ділянках будують житлові комплекси, також ведуться переговори з інвесторами по питанню будівництва транспортного терміналу. У планах міського голови провести аукціон для інвесторів з продажу земельних ділянок з метою їх подальшої забудови.

Розвиток міста
 
Ніжинський міський голова повідомив, що місто бере участь у ряді програм регіонального розвитку. Саме з цих програм передбачені кошти на капітальний ремонт системи освітлення, ремонт пологового будинку, будівництво скважин, реконструкцію колишніх дитячих садочків. "Загалом 200 млн. грн. ми можемо отримати на місто за програмою регіонального розвитку”, - сказав Анатолій Лінник.

Перейменування вулиць у Ніжині
 
Не обійшлося без питань про декомунізацію назв вулиць міста. Зараз міський голова активно вивчає пропозиції щодо ймовірних назв, які були йому запропоновані і повідомив свою особисту думку, що найкраще під час перейменування вулиць звертатися до історичного минулого міста. Всім, хто цікавиться в яку грошову суму обійдеться переоформлення документації на домогосподарство, передивитися відповідну інформацію на сайті міськради.