Завантаження ...

199: За крок до тріумфуЦього року Чернігівщина вкотре продемонструвала всій Україні власну інтелектуальну міць. Вже традиційно наші випускники здобувають на зовнішньому незалежному оцінювання одні з найвищих результатів у країні. Приємно, що серед кагорти «тріумфаторів ЗНО» і ніжинські учениці. 

Одна з них Оксана Леміш – випускниця міської ЗОШ № 10. Дівчина опинилася за крок до омріяних 200, набравши на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови 199 балів.  

Оксана добре пам’ятає той день. Вони з класом проводили генеральну репетицію останнього дзвоника і дізнавшись, що вже доступні результати з тестів, дівчина хутчіш побігла до комп’ютерного кабінету. Єдина з однокласників, хто знав на пам'ять свій номер і пінкод, вона не повірила побаченому на екрані. Дивне відчуття радості, успіху і маленького зітхання огорнули її в той момент.


– Чесно, я знала, що допустила помилку, –
зізнається Оксана. – У завданнях з літератури не визначила твір Василя Стуса і це відібрало роковий бал. Але я ні на мить не засмучувалась. Друзі та однокласники зітхали: «Як так, чому не 200, пожаліли бала». Але я була безмежно рада, це був успіх, нехай і без каверзної одинички. 

Окрім української мови, дівчина добре впоралася з тестами по історії України, з них має 193 бали. Вже склала іноземну мову, щоправда результати ще невідомі. Як зізнається Оксана, вона гуманітарій, їй подобається цей напрям, мови та історію вчила з задоволенням. Тим більше мала добрих наставників. Зокрема класний керівник Оксани Леміш Людмила Клепак, протягом всього року безкоштовно підтягувала весь клас з української мови та літератури. Можливо, саме тому, однокласники нашої героїні теж отримали високі бали ЗНО з цього предмету. 

Оксана постійна учасниця різноманітних предметних олімпіад. Найбільші успіхи досягла саме в учнівських змаганнях з історії, за що неймовірно вдячна ще одній своїй наставниці Жанні Кресан. За її сприяння дівчина неодноразово перемагала у конкурсах наукових робіт Малої академії наук, олімпіадах та інших змаганнях з історії. Тому й не дивно, що і у цій царині Оксана теж має конкурентний бал.


Чому все таки не 200 і не 199, пояснює сама вчителька Жанна Володимирівна:

– Оксана здобула дуже добрий результат. При тому, що цьогоріч питання ЗНО з історії були спрямовані більше на логіку, навіть місцями на інтуїцію і здогадку, а не загальну ерудицію. Адже шкільна програма дає фактаж, на цьому вона побудована, учнівські підручники з історії не вчать розв’язувати історичні задачі. Здобути 193 бали при такому навантаженні як у Оксани, це, без перебільшення, подвиг. 

У своїй школі дівчина з 8 класу очолювала учнівське самоврядування. Пізніше її обрали головою «Ліги старшокласників», загальноміського учнівського парламенту, що подарував героїні моєї оповіді організаційний досвід і впевненість у собі. 
 
Також Оксану Леміш знають у місті, як талановиту поетесу. Дівчину часто можна було помітити на загальноміських заходах, де вона презентувала загалові власну творчість. Поворотним моментом для обдарованої учениці стали трагічні події зими 2014 року на столичному Майдані, що вилилися у серію пронизуючих віршів. Римовані рядки Оксани, присвячені Героям Небесної Сотні, розміщені на пам’ятному монументі в центрі міста. Головною опорою власного успіху дівчина вважає родину. Мама і тато з самого початку випускного навчального року звільнили доньку майже від всіх обов’язків, оточили підтримкою та турботою. Прикладом для Оксани є і старша сестра, котра вже закінчує університет. Не останнє місце у формулі вдалого ЗНО Оксана Леміш відводить і плануванню та самодисципліні. Насамперед, вона вибудувала чіткий графік, розставила пріоритети, щодо буденних справ і майже не зверталась за послугами до репетиторів. 

Зовсім нещодавно вона мріяла стати актрисою, пов’язати життя зі сценою. Навіть почала готуватися до вступу у Київський університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Але згодом усвідомила специфіку такої професії і сьогодні має наміри стати перекладачем, вступити у профільний виш і подолати ще одну сходинку до власного тріумфу. 

Михайло Ломоносов
Фото Олександр Малаш