Завантаження ...
banner

Як ніжинська вчителька до Берліну їздила

На початку жовтня вчитель історії та правознавства Ніжинської гімназії №16 стала однією з 12-ти вчителів та громадських активістів, які отримали можливість участі в навчально-ознайомчій поїздці до Берліну

Берлін


На початку жовтня вчитель історії та правознавства Ніжинської гімназії №16 Нагорна Наталія Миколаївна стала однією з 12-ти вчителів та громадських активістів, які шляхом всеукраїнського конкурсного відбору отримали можливість участі в навчально-ознайомчій поїздці до м. Берлін.

Поїздка відбулася в рамках Програми «Сприяння діалоговій і медійній компетентності як шлях до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що реалізується за сприяння ChildFundDeutschlande.V. та EastEuropeFoundation.
 

Берлін


У ході заходів Studytour було розглянуто низку актуальних питань, зокрема: значення медіакультури та медіакомпетентності для функціонування демократії, поле для медійної освіти в навчальному закладі, конструкція реальності в медіа, політика й ЗМІ, роль ЗМІ в суспільно-кризових ситуаціях, свобода преси та інформації в Україні, небезпека стереотипів та упереджень, причини виникнення та шляхи/методи подолання конфліктів, конфліктний менеджмент та комунікація, освітні проекти в Східній Європі та Україні в сфері медіакомпетентності й ведення діалогу, висвітлення подій в Україні німецькими ЗМІ, робота української дипломатії в Німеччині задля європейської консолідації навколо України тощо.

Цікавими та плідними виявилися різноформатні заняття німецьких лекторів/тренерів, які організовували круглі столи, ворк-шопи, дискусії, рефлексивні ігри, групові проекти. Безумовно, цінними були презентації досвіду діяльності представників громадських організацій та освітньої сфери.


Берлін


Окрім навчальних семінарів, учасники відвідували музеї та визначні місця Берліну, побували на екскурсіях в Урядовому кварталі, Рейхстазі, Посольстві України, громадській організації N-ost та зустрілися з представниками української діаспори Німеччини.

Незабаром українська сторона очікує на зворотні візити німецьких громадських активістів до України – зустріч-семінар має відбутися у м. Київ.


Берлін

БерлінНіжинська гімназія № 16