Зараз все активніше відбувається створення ОСББ, підтримка такої форми самоорганізації населення декларується на державному та місцевому рівні. Але й на балансі комунального підприємства «Служба Єдиного замовника» залишається значна частина багатоквартирних будинків
Зараз все активніше відбувається створення ОСББ, підтримка такої форми самоорганізації населення декларується на державному та місцевому рівні. Але й на балансі комунального підприємства «Служба Єдиного замовника» залишається значна частина багатоквартирних будинків
Зараз все активніше відбувається створення ОСББ, підтримка такої форми самоорганізації населення декларується на державному та місцевому рівні. Але й на балансі комунального підприємства «Служба Єдиного замовника» залишається значна частина багатоквартирних будинків.
І виникає логічне запитання, яка ж перспектива у КП «СЄЗ» в умовах реформування житлово-комунального господарства.
Про це спілкуємося з директором КП «Служба Єдиного Замовника» Миколою Борисенком.
Перше, і ключове запитання, яка перспектива вашого комунального підприємства, в умовах активного розвитку ОСББ?
Служба Єдиного замовника як була обслуговуючою компанією так і залишається, бо окрім як у нас ніде нема комплексу таких спеціалістів, які потрібні місту, а це висококваліфіковані сантехніки, тепловики, електрики, інженери.
Обслуговування будинку, це не так просто як може здатися, кожна сфера обслуговування вимагає свого спеціаліста, допустити до роботи некомпетентного спеціаліста ми не можемо. Хоча ми не можемо платити високу зарплату сантехнікам та слюсарям, але намагаємось щоб у нас працювали фахівці.
Я згоден з тим, що потрібно змінювати, не можна залишати як все є. Все повинно змінитися, потрібні якісь реформи бо житловий фонд в дуже занедбаному стані. І в процесі реформ хто хоче, той створює ОСББ, хтось залишиться в керуючій компанії.
Повинні бути зміни, але необхідні також кошти. Ми підняли тарифи, але на якість це поки що не дуже вплинуло. Якісне обслуговування можливе за умови економічно обґрунтованих цін. На жаль, підняття цін в майбутньому - це економічна необхідність.
Наша перспектива якщо коротко: хто робить, для того робота буде завжди. В нас нема хвилювання, що для нас не буде роботи, оскільки житловий фонд треба обслуговувати постійно.
Створення ОСББ не тягне за собою закриття нашого підприємця. Нескладні роботи можна зробити, найнявши приватного підприємця, але якщо трапляється аварія в ОСББ, то вони часто звертаються до нас.
Для повноцінної діяльності ОСББ потрібно тримати в себе спеціалістів різного профілю і платити їм зарплату. Для одного ОСББ це досить дорого. В нас є такі спеціалісти, ми можемо надавати комплексне обслуговування.
Тобто в перспективі підприємство з комплексного обслуговування будинків необхідне місту, ми будемо працювати в будь-якому разі, можливо у реформованому вигляді, чи не з таким штатом як сьогодні. Можливо це буде формат роботи з ОСББ із підписанням договору, де визначатимуться послуги, що надаватимуться нашим підприємством.
Саме життя змусить пройти шлях реформування. Можливо місті буде одне комунальне підприємство замість трьох (КП СЄЗ, Керуюча компанія «Південна» і «Північна»
Зі збільшенням ОСББ чи зміниться ціна на обслуговування будинків?
Чим менше буде будинків на обслуговування, і якщо не будемо укладати договори на обслуговування будинків з ОСББ, то в нас буде зменшуватись кількість працівників, а не змінюватись ціна на послуги.
Якщо ціна на обслуговування буде змінюватись, то це відбуватиметься через зростання цін на енергоносіїв, будівельних матеріалів та зміна заробітної плати. Зараз на обслуговуванні нашого комунального підприємства 230 будинків, в нас працює 120 людей, якщо ставатиме менше будинків, ставатиме менше працівників.
Представники ОСББ вважають своєю перевагою, що гроші, які вони збирають конкретно для свого будинку витрачають лише для свого будинку, а як витрачаються гроші, які люди сплачуєть за послуги КП «СЄЗ»?
По кожному будинку існує картка обліку доходів і витрат, тут накопичуються гроші, які сплачують жителі, кошти витрачаються на роботу електрика, сантехніка та інших спеціалістів, що обслуговують конкретно цей будинок. Якщо боргів нема, гроші накопичуються, жителі можуть визначити, що потрібно зробити в будинку, наприклад ремонт даху. Все залежить від людей, якщо є бажання жителів будинку, йдемо на контакт, вирішуємо питання.
В різних підприємств існують борги держави по компенсації за субсидії, як у вас з цим?
Держава заборгувала більше 700 тисяч гривень заборгованості за субсидії, це плата за півтори місяці, виникають проблеми з відсутністю обігових коштів. Для нас це значна сума, бо треба платити заробітну плату, розраховуватися з підрядниками. Це проблема всіх підприємств, що надають житлово-комунальні послуги. Не всі люди справно сплачують комунальні послуги, з ними працює наша юридична служба. В цьому почала ефективно працювати і виконавча служба, борги стягуються.
Для ОСББ ви відкриті для роботи, в майбутньому визначатимуться послуги, які ми будемо надавати ОСББ. В Ніжині повинна бути комунальна служба, не приватна, а комунальна, керована міською владою, комунальна служба, дії якої людина може оскаржити.