Завантаження ...
banner

Смертоносний «Квітник» родом із Ніжина

Відео.
Війна на Донеччині поставила питання про застосування в ЗСУ високоточної зброї. Причому, багато хто навіть не здогадується, що армія станом на весну 2014 року мала в своєму розпорядженні керовану зброю


Війна на Донеччині поставила питання про застосування в ЗСУ високоточної зброї. Причому, багато хто навіть не здогадується, що армія станом на весну 2014 року мала в своєму розпорядженні (правда, у обмеженій кількості) керовану зброю. Наприклад, 152-мм керований артилерійський снаряд (КАС) «Квітник».

Високоточний боєприпас був розроблений у кінці 1990-х років Ніжинським науково-виробничим комплексом «Прогрес» під керівництвом головного конструктора Миколи Івановича Шкарлета для наземної артилерії – перш за все для самохідних гаубиць типу «Мста-С» або 2СЗ «Акація».

В свої роботі ніжинські конструктори використали ще радянські розробки – тому снаряд вийшов дуже схожий на російський «Краснополь».

Вперше «Квітник» був продемонстрований на міжнародній виставці IDEX-2001, при цьому більше уваги приділяли варіанту під стандарт НАТО: калібру 155 мм.Цікаво, що інтерес проявили і українські військові – і з 2008 року почалися державні випробування. Вони завершилися практичними стрільбами у вересні 2012 року в ході навчань «Перспектива-2012». Всього було відстріляно до 30 снарядів.

За результатами випробувань, 6 грудня 2012 152-мм керований артилерійський снаряд «Квітник» був прийнятий на озброєння ЗСУ. А у 2013 році ДП НВК «Прогрес» було розпочато його серійне виробництво. Однак як і все високоточне озброєння «Квітник» дуже дорога зброя – один снаряд станом на 2008 рік коштував 200 тисяч гривень.

Лазерна напівактивна система наведення КАС «Квітник» забезпечує ураження не тільки бронетехніки, що рухається зі швидкістю до 36 км/год, але й захисних споруд (ДОТів, ДЗОТів, будівель, пристосованих для оборони тощо) та бойових, десантних і транспортних кораблів.

Точні характеристики «Квітника» є таємницею, але зазвичай подібна зброя здатна влучати у ціль розмірами у декілька метрів на відстані 20 кілометрів.

Достовірних даних про кількість вироблених до війни снарядів немає. Однак в ході літніх боїв 2014 року на Донбасі ці снаряди обмежено застосовувалися для ураження особливо важливих цілей бойовиків.

Чи виготовляється снаряд зараз невідомо, адже 70% комплектуючих надходило з Росії.

Основні характеристики снаряду «Квітник»:

Довжина снаряду 1,2 м Калібр 152/155 мм Вага снаряду 48 кг Вага ВР 8 кг Дальність дії 3-20 км Діапазон робочих температур від +50 до −40 градусів.
 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: