Завантаження ...
banner

Помер ніжинець Анатолій Грищинський – найстаріший водій-рекордсмен в Україні

У вівторок, 26 грудня, помер Анатолій Грищинський – 97-річний рекордсмен, який визнаний найстарішим водієм в Україні. Про це повідомила керівник Реєстру національного реєстру рекордів України Лана Ветрова


У вівторок, 26 грудня, помер Анатолій Грищинський – 97-річний рекордсмен, який визнаний найстарішим водієм в Україні. Про це повідомила керівник Реєстру національного реєстру рекордів України Лана Ветрова.

До останнього моменту він, інвалід та ветеран війни, самостійно кермував своїм Daewoo-Sens навіть без окулярів, і жодного разу не був оштрафований за порушення правил дорожнього руху. 

Водійський стаж Анатолія Грищинського – 78 років, тож перші водійські права він отримав у 1939 році, коли йому виповнилося 19 років. Він мобілізувався на війну 22 червня 1941 року і військовим водієм пройшов усі фронти. Зустрів перемогу в Кенігсбергу 9 травня 1945 року. Під час війни їздив на ЗИС-5, полуторці та лендлізівських Студебекерах , Шевроле та легендарному Додж ¾. Після війни Анатолій Грищинський закінчив університет, захистив дисертацію й отримав науковий ступінь кандидата економічних наук. 

Нагадаємо, найстарішому автомобілісту в світі, американцеві Фреду Хейлі, було 108 років.