Завантаження ...
banner

Крути вже готуються зустріти молодь зі всієї України

Цього року виповнюється 100 років бою під Крутами. І урочистості з нагоди пам’ятної дати очікуються масовіші. А сам меморіальний комплекс ще з літа готується прийняти туристів та відвідувачів


Цього року виповнюється 100 років бою під Крутами. І урочистості з нагоди пам’ятної дати очікуються масовіші. А сам меморіальний комплекс ще з літа готується прийняти туристів та відвідувачів.

По-перше, захід буде розрахований на кілька днів. День перший передбачає патріотичну складову всеукраїнського масштабу. Передбачається, що сюди приїдуть вихованці всіх ліцеїв з посиленою фізичною підготовкою (їх 24). Як і 100 років тому молоді люди потягом прибудуть з Києва на станцію Крути. Звідси – маршем до Меморіального комплексу.

Тут відбудеться посвята крутянських прапорів – кожен ліцей отримає символічний прапор із Крут. Який зберігатиметься у навчальному закладі як символі зв’язку різних поколінь захисників України.

Загалом програма заходів 29 січня (вони розпочнуться о 12-й) розрахована на вже традиційний приїзд кількох тисяч представників громадськості та політичних партій. Втім цього року змонтують сцену – щораз через чилені партійні прапори більша частина глядачів просто не бачить виступаючих.

Всі бажаючі побачать виставкову експозицію у вагонах – місцевих екскурсоводів підсилять студенти Ніжинського університету.

Рятувальники пообіцяли встановити 3 великі намети для обігріву. І місцева влада – приготувати до 1000 порцій кулешу та чаю. Єдине від чого просять утриматись – так це від вживання алкоголю. Оскільки це не просто небезпечно (велике скупчення людей, низька температура), а й неетично.

До речі, до 100-річчя бою Меморіальний комплекс підготувався. Тут впорядкували перон (він щороку заростає травою), поремонтували колону (її вершечок почав руйнуватись), пофарбували паровоз (жахав туристів обідраною фарбою), збудували дерев’яний намет, де можуть відпочити відвідувачі. У планах – упорядкувати стоянку для авто та зробити навколо Меморіального комплексу доріжки для оглядових екскурсій.

Час Чернігівський