Завантаження ...
banner
banner

На Херсонщині мертвонароджених дітей викидали на звалище

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище - про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

мертвонароджені, звалище, Микола Кулеба

Фото з мережі інтернет

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище - про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

"В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами.

Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо!

Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є плодом, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи.

Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється?

Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов'язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з'ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров'я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!".

Детальніше роз'яснення головного лікаря 
Херсонської обласної клінічної лікарні дивіться на відео.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: