Завантаження ...
banner

День вчителя - історія свята походить з Бразилії

03102021_f1.jpeg

У першу неділю жовтня в Україні відзначають професійне свято усіх освітян.

Уперше, день вчителя був відсвяткований у 1947 році в невеликій школі міста Сен-Пауло, у Бразилії. Однак це було неофіційне свято. На державному рівні день вчителя почали святкувати в Бразилії тільки в 1963 році. Своїх педагогів учні вітають у цій країні 15 жовтня.

В Америці це свято має дуже цікаву історію. Почалося все з того, що одна проста вчителька написала лист президентові із проханням звернути увагу на вчителів. Якимось чином, її лист потрапив у руки Елеонори Рузвельт, і після довгих баталій, в 1953 році Америка початку святкувати день учителя.
 

            

Китайські педагоги відзначають своє професійне свято 8 листопада. Воно входить у трійку існуючих державних свят і є дуже важливим для жителів держави. Адже професія вчителя в Китаї дуже шановна й почесна.

В 1994 році ЮНЕСКО затвердила 5 жовтня міжнародним святом – днем вчителя, після чого його почали відзначати в усьому світі. Зокрема, того ж року Указом Президента України «Про День працівника освіти» це свято встановлено і у нас. День вчителя в Україні відзначають у першу неділю жовтня.
 


             
Текст: Людмила Бойко, сайт для батьків "Діти"