Завантаження ...
banner

Підвищено розміри штрафів за випалювання рослинності та її залишків

4102021_im.jpg

Цього року набув чинності Закон України, який який значно підвищив розмір штрафу за порушення вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки.

Повідомляє: 0462.ua

Нині за випалювання стерні, луків, пасовищ тощо, а також рослинності, її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення передбачено накладення штрафів у розмірі:

• для громадян — від 3 060 до 6 120 грн
• для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 грн

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян — від 6 120 до 12 240 грн
• на посадових осіб — від 21 420 до 30 600

Екологи нагадують: неконтрольоване випалювання сухої рослинності та її залишків несе велику загрозу довкіллю та шкодить здоров’ю людей.

При згоранні рослинних залишків у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. Вони здатні викликати у людини захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції та навіть онкологічні захворювання.

Також під час випалювання знищується усе біологічне різноманіття – всівиди рослин, тварин і мікроорганізмів. Зростає ймовірність виникнення масових пожеж, особливо лісових.

Отже, підпали сухостою, недбале поводження з вогнем – це злочин проти природи, і за нього передбачена адміністративна відповідальність.

Враховуючи масштабність шкоди, яку наносять пожежі, контролюючі органи звертаються до всіх мешканців громад з проханням дотримуватись правил благоустрою та пожежної безпеки, не спалювати сміття та рослинні залишки.