Завантаження ...
banner

Коли РФ може завдати ракетного удару по Україні в грудні та що буде зі світлом: прогноз експерта

67696.png

Окупанти можуть здійснити масштабний ракетний обстріл енергетичної інфраструктури України з 5 по 7 грудня. Саме 5 грудня набуває чинності ембарго на російську нафту в ЄС. Загалом упродовж зими масштабні обстріли РФ можуть відбуватися раз на два тижні, а перебої з електропостачанням можуть досягати від 16 годин до 2-3 діб.

Такий прогноз озвучив у коментарі OBOZREVATEL директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Також він додав, що Україна постійно перебуватиме у планових графіках відключень, а також аварійних відключень.

"Зважаючи на ті цілі, які Росія поставила, в будь-який момент можна цих обстрілів очікувати. Треба до цього готуватися, ймовірність цих обстрілів дуже висока. Але коли вони будуть? Вони можуть бути в період з 5 по 7 грудня, тому що саме 5 грудня набуває чинності ембарго на нафту в ЄС для Росії. А РФ зазвичай любить такі події відмічати обстрілами по Україні, а особливо по її енергетичній інфраструктурі", – зазначив експерт.

За його прогнозом, загалом по зимі в середньому дефіцит потужності буде триматися на рівні 25%, але в період масованих обстрілів, які можуть відбуватися раз на два тижні, дефіцит може зростати до понад 50%.

"Під час обстрілів може відключати систему автоматика, а переривання постачання під час масованих обстрілів може досягати від 16 годин до 2-3 діб. Ось у тому графіку, я думаю, ми будемо достатньо довгий період. Це такий базовий сценарій, який я вбачаю, найбільш імовірний", – зазначив Омельченко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні 29 листопада застосовують екстрені відключення електроенергії (без графіків та точних термінів подачі струму), оскільки через похолодання збільшився дефіцит потужностей. Найскладніша ситуація – у Києві, Київській, Одеській, Львівській та Дніпропетровській областях.

 

Фото unian

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер