Завантаження ...
banner

Руйнація енергетичної інфраструктури призвела до здорожчання продуктів – Мінекономіки

o_1fl3n4cup19ccjoj1nqf7skq9a1k.jpeg

Через постійні обстріли електростанцій українці вимушені не лише терпіти некомфортні умови для існування, а іще й зіткнулися зі складною проблемою - подорожчанням продуктів.

Головним шоковим викликом для економіки у жовтні-листопаді була руйнація енергетичної інфраструктури, що призвела до скорочення тривалості робочого часу, ускладнення зберігання товарів та іншим негативним економічним факторам, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Споживчі ціни в України в листопаді 2022 року зросли на 26,5% в порівнянні з листопадом минулого рок

 
"Ускладнення зберігання продуктів харчування та руйнація об’єктів АПК у сфері тваринництва суттєво позначилися на прискореному зростанні цін за групою продуктів харчування, що подорожчали на 4,2% у жовтні та на 0,5% у листопаді"
 

, – повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Також вплив, що стримував інфляцію, мала фіксація обмінного курсу гривні та зовнішні чинники: відносна стабільність цін на продовольство на світових ринках, помірний тиск з боку цін на ринку палива, йдеться в повідомленні.

В міністерстві заявили, що показник споживчої інфляції 0,7% за листопад виявився несподівано низьким, з огляду на попередні прогнози та руйнівну дію чинників війни, які у листопаді значно посилились.

Наслідки руйнації енергетичної інфраструктури з погляду цінової динаміки збільшують вартість витрат на виробництво товарів та послуг через необхідність швидкої заміни централізованих джерел постачання енергії на локальні (переважно генератори). Крім іншого, ускладнюється логістика та система зберігання товарів, що швидко псуються.

У Мінекономіки сподіваються, що чинник зміни вектора агресії Росії в бік енергетичної інфраструктури не матиме визначального впливу на динаміку цін споживчого ринку, а шокова дельта витрат, що склалася, буде не настільки тривалою і не настільки загрозливою для подальших інфляційних процесів та економічного розвитку.

 

"Вважаємо, що за підсумком року споживча інфляція, як ми і прогнозували, не перевищить 30%"

 

, – заявила Свириденко.

  • Інфляція на споживчому ринку в листопаді порівняно із жовтнем 2022 року становила 0,7%, з початку року – 25,7%.