Завантаження ...
banner

Як зняти готівку, коли немає світла

31-3.jpg

Під час вимкнень світла розрахуватися карткою проблемно. Де та як можна зняти готівку під час вимкнень електроенергії дізнавайтеся у матеріалі.

Нацбанк визначив системно важливі банки, з яких виділив 760 чергових відділень. Станом на 27 грудня в Чернівцях працює 22 банки, де клієнтам можуть надавати фінансові послуги в умовах відсутності електропостачання. Запитувати про такі відділення можна в будь-якому банку.

Також кошти можна зняти у великих супермаркетах, мережах АЗС та деяких мережах аптек.

Де можна отримати готівку

Відділення банків, де можна зняти готівку, забезпечені обладнанням для безперервного зв’язку під час виконання роботи. Проте виникає питання, що робити, коли поруч немає такого чергового відділення?

Нацбанк зазначає, що у разі гострої потреби в готівці, її можна зняти в підприємствах торгівлі. Щоб отримати кошти в магазині, аптеці чи на АЗС, необхідно оплатити будь-яку покупку платіжною карткою і під час розрахунку попросити касира зняти з неї потрібну вам суму готівки. Отримати можна від 500 гривень, але не більше 6000 гривень, проте варто уточнити можливу суму видачі на касі у продавця.

Також готівку можна зняти у відділеннях "Укрпошти" та "Нової пошти".

Кореспондентка "МБ" поцікавилася, чи можна зняти готівку, в одному з відділень "Нової пошти" в центрі міста. Як розповів оператор, щоб отримати готівку у відділенні, потрібно мати з собою документ, який підтверджує особу. Потім зазначаєте суму, яку бажаєте отримати, оплачуєте послугу, та отримуєте готівку. На "Новій пошті" вартість послуги становить 1,5% від суми, проте не менше 15 гривень. Водночас на "Укрпошті" вартість – 2% від суми, не менше – 50 гривень.

Що змінилося у великих банках

"Ощадбанк" скасував комісії за зняття готівки в банкоматах з карток усіх банків. Також у банкоматах "Ощадбанку" скасували спеціальні ліміти на зняття готівки для карток інших банків. Цей крок дозволить всім знімати готівку в банкоматній мережі банку в обсязі 50 тисяч гривень з однієї картки на добу, а у "ПриватБанк" в обсязі 20 тисяч гривень.

Член ради Нацбанку Василь Фурман наголосив, що людям варто завжди мати хоча б мінімальну кількість готівки, якої вистачить на забезпечення базових потреб протягом умовного тижня, щоб бути застрахованим на будь-які випадки.

Як повернути гроші, якщо вимкнули електрику під час користування банкоматом або ж терміналом

Якщо операція зарахування або ж зняття готівки зненацька обірвалася, потрібно відразу зателефонувати на гарячу лінію 3700 і подати заявку на повернення коштів.

Обов’язково повідомте номер термінала, його адресу, внесену суму і приблизний час проведення операції. Коли заявка буде опрацьована і гроші в терміналі перерахують, недоотримані кошти повернуть вам на картку.