Завантаження ...
banner

"Російська армія – це команда, про яку всі думали, що вона грає в Лізі Чемпіонів, а вона з третьої ліги" - французький генерал

i01_452685135.png

На початку повномасштабного вторгнення рф мало хто вірив у перемогу України, оскільки збройні сили росії вважали "другою армією світу". Українським захисникам багато часу не знадобилося, щоб довести зворотнє. Натомість тепер ЗСУ називають найкращою армією в Європі та пророкують, що їм під силу повернути окуповані території.

Саме такої думки французький генерал, ексзаступник командувача силами НАТО в Європі Мішель Яковлефф, назвавши також кілька сценаріїв завершення війни. Інтерв’ю вийшло на YouTube-каналі колишнього члена екіпажу морської авіації, а згодом відповідального за оперативний моніторинг ЗМІ Ксав'єра Тительмана (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

"Раптом виявилося, що російська армія – це команда, про яку всі думали, що вона грає в Лізі Чемпіонів, а вона з третьої ліги. У кращому разі вона перейде до другої ліги, але у вищій їй нічого не світить. Українська армія, на мою думку, сьогодні найкраща армія в Європі", – сказав генерал.

За його словами, надалі процеси, які відбуваються всередині військового формування країни-агресора РФ, призведуть до ще плачевнішого її стану і завадять їй стати насправді сильною армією. Натомість, каже він, російські військові будуть здатні лише оборонятися.

До цього, вважаєфахівець, призводять штучні військові формування на кшталт приватних армій, які лише ускладнюють координацію підрозділів окупаційних військ.

Також Мішель Яковлефф заявив, що у закінчення війни в Україні є три сценарії:

– перемога України;

– перемога Росії;

– зупинка обох армій на тих кордонах, які вони змогли захопити чи відвоювати.

Однак, наголосив французький генерал, щоб Росія перемогла, її армія повинна показати потрібний рівень військового професіоналізму. Йдеться про вибір цілей атаки, логістику, координацію вогню, якість техніки та взаємодію військ, чого у неї немає.

"Але вони досі цього не показали. Також росіянам потрібні оперативні й тактичні помилки українців", – наголосив Яковлефф, додаючи, що таких не буде.

Він вважає, що оголошення чергової мобілізації чи набір найманців для ПВК "Вагнер" без розв'язання наявних проблем не допоможуть РФ перемогти Україну.

Генерал підкреслив, що менша українська армія протиставляє кількості людського ресурсу якість. Тож у підсумку Україна має повернути усі свої території до останнього кілометра, разом із Кримом і Донбасом. Ба більше, це є умовою міцного миру.

"Щоб здобути мир, потрібно, щоб усі росіяни зрозуміли, що вони нічого не отримали від війни. Україна має повернути собі Донбас і Крим, усі свої території до останнього кілометра. Це покаже росіянам, що 2014 і 2022 роки – не просто ріки крові та зубожіння країни, це не дало нічого. Жодного квадратного кілометра. Ось що потрібно показати. Це – умова для міцного миру", – підсумував Мішель Яковлефф.

 
 

 

Як повідомляв OBOZREVATEL, військовий експерт Владислав Селезньов пояснив, що у найближчі півтора місяця прогноз щодо війни в Україні буде безпосередньо пов'язаний із погодними умовами. Приблизно до середини квітня, поки ґрунт остаточно не підсохне, очікується оперативна пауза, але вона не означатиме затишшя. Російська окупаційна армія продовжуватиме атакувати Україну ракетами та може зосередитись на руйнуванні мостів через Дніпро. Так ворог хоче перешкоджати постачанню західних озброєнь.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер